23. února 2017 Svátek má Svatopluk

Most - Případ podvodného jednání dvou mužů v těchto dnech řeší mostecká policie a zároveň nabádá občany, aby byli obezřetní. Dva muži tento týden přišli do panelového domu na sídlišti Zahradní a nabízeli zabezpečení pantů u dveří.

Tvrdili, že jsou domluveni s předsedou domu a akce byla schválena na schůzi nájemníků. "Dvojice chodila po domě a zvonila u bytů. Jeden občan nabídky využil. Muži mu cosi namontovali na panty, jenže zákazníkovi se výsledek práce zdál neúčinný a nesmyslný. Chtěl vědět, jak to funguje. Povedení řemeslníci mu sdělili, že přijdou příští týden namontovat kabely a čip," popsala skutem mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková. 

Za práci chtěli podvodníci 1300 korun, a když jim muž dal bankovku v hodnotě 2 000 korun, tak si naúčtovali i budoucí práci. "Nakonec filutové peníze vrátili. Na místo totiž přišel předseda družstva a občanům sdělil, že žádnou montáž nesjednával. Jeden z dvojice podezřelých raději z místa rychle zmizel. Druhý muž skončil na policejní služebně," podotkla mluvčí policie Světláková. 

Policie šetří i další případ, když stejná dvojice na stejném sídlišti podvedla obdobně ženu a vyinkasovala od ní částku vyšší než 2 000 korun. Vynalézavé řemeslníky paní ještě pohostila.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.