20. února 2017 Svátek má Oldřich

Most - Za skandální považují příbuzní a známí padesátileté ženy z Loučné, kterou v pondělí večer zabil neplnoletý Tomáš H. z Litvínova při policejní honičce a následné tragické nehodě, informaci, že policisté zahájili s mladíkem trestní stíhání a obvinili ho zatím jen z provinění násilí proti úřední osobě.

V oficiálním tiskovém prohlášení, které dnes poskytla mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková, totiž stojí pouze toto: Mostečtí policisté zahájili trestní stíhání mladistvého a obvinili ho z provinění násilí proti úřední osobě. Mladík měl v pondělí večer v litvínovské ulici Jiráskova ohrozit policisty při výkonu služby. Při dopravní kontrole vystoupil z vozidla, s policisty však nekomunikoval a nespolupracoval.

"Během kontroly náhle rychle naskočil zpět do vozu, které nastartoval. Policisté mu zabránili v zavření dveří a snažili se ho za užití zákonných výzev zastavit. Řidič však přidal na plynu, zrychlil jízdu a policisty vlekl po vozovce několik metrů, až spadli na silnici. Jeden z policistů utrpěl zranění a je v současné době v pracovní neschopnosti. Mladík užil násilí v úmyslu působit na výkon pravomoci úřední osoby a navíc se činu měl dopustit za užití motorového vozidla, které užil jako zbraň," popisuje v prohlášení policie Světláková.

Stíhání obviněného Tomáše H. je navíc vedeno na svobodě. "Případ je nadále v šetření kriminální policie, která zahájila další úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu usmrcení z nedbalosti. Mladík při ujíždění za obcí Litvínov havaroval, když v protisměru narazil do vozidla, jehož řidička na následky zranění zemřela," uvádí tisková zpráva.

Jako první na celý případ upozornil zpravodajský server e-mostecko.cz a přinesl podrobné informace především o sedmnáctiletém řidiči, který bez řidičského oprávnění při policejní honičce způsobil tragickou dopravní nehodu.

Jak zjistil náš zpravodajský server je Tomáš H. komplikovaná osobnost s bohatou kriminální minulostí, za kterou by se nemusel stydět leckterý zkušený recidivista.

Stejný mladík má totiž mít na svědmí i vážnou nehodu u litvínovského Koldomu, ke které došlo v srpnu loňského roku. Tehdy dvojice mladíků v osobním autě Opel ujížděla v Litvínově státním policistům, kteří vozidlo několik kilometrů pronásledovali. 

Řidič, který tehdy odmítal zastavit a nereagoval na policejní výzvy posléze nezvládl řízení a ve vysoké rychlosti havaroval. S autem v ostré zatáčce vylétl z vozovky, najel na svodidla, která automobil vymrštila do vzduchu, kde se obrátil o 180 stupňů a dopadl na chodník. I když se po dopadu a nárazu auto ocitlo okamžitě v plamenech, oběma mužům se tehdy podařilo z hořícího vraku dostat ven a uprchnout. Dopadeni byli za několim dnů a řidičem tedy měl být rovněž Tomáš H., po kterém mostecká policie vyhlásila celostátní pátrání letos 1.listopadu. Podle našeho zjištění totiž utekl z boletického výchovného ústavu.

Takové informace ale s ohledem na věk mladíka policisté nechtějí komentovat. Jestli tehdy auto řídil stejný mladík jako nyní, mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková odmítla komentovat. "Na posuzování činů, které nyní vyšetřujeme, to nemá žádný vliv," zdůvodnila policistka.

Naše redakce si ale myslí pravý opak. Veřejnost by měla vědět, že Tomáš H. je i přes svůj nízký věk pro společnost nebezpečnou osobou a jeho nezodpovědné chování pravděpodobně zapříčinilo tentokrát i smrt zcela nevinné padesátileté ženy, která se vracela domů a byla jen v nesprávný čas na nesprávném místě!

Reporéři zpravodajského portálu e-mostecko.cz navíc zjistili další šokující skutečnost. Tou je nedávné těžké zranění mladého městského policisty z Litvínova. Při zákroku proti Tomáši H. v rámci páchání jeho majetkového deliktu v Litvínově totiž došlo k incidentu, při kterém byl nakonec městský strážník zraněn a jeho léčení si vyžádalo více než tříměsíční pracovní neschopnost.

Bohatou kriminální minulost Tomáše H. přiznávají i policisté. Policie mladíka totiž vyšetřovala už dříve. Podrobnosti o jeho kriminální minulosti ale sdělit nechtěla. "Mladík, kterému nebylo 18 let, nemá řidičský průkaz, je hledanou osobou a policii je velmi dobře znám pro kriminální minulost," uvádí v tiskovém prohlášení týkající se pondělní tragické nehody mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková.

Může za současné problémy i tragická smrt jeho matky? Jak jsme zjistili matka Tomáše H. Kamila byla před osmi lety zavražděna svým druhem Petrem Zelenkou, ten ženu uškrtil, poté co chtěla se synem od něj odejít ze společné domácnosti Tehdy soud za brutální vraždu muže odsoudil na třináct let. V té době bylo Tomáši H. devět let.

Od té doby to pak šlo s ním údajně z kopce a dostal se opakovaně do velkých problémů i výchovných ústavů. Podle našeho zjištění naposledy utekl právě z boletického výchovného ústavu a policisté po něm 1.listopadu proto vyhlásili celostátní pátrání. "Jediné, co vám můžu říct, je, že v ústavu momentálně není," řekl na adresu Tomáše H. před pár dny ředitel boletického ústavu Pavel Bártík pro zpravodajský server iDnes.cz.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.