Zprávy z Mostu

Svatomartinské víno je konečně v prodeji

Reklama

Most/Ústí nad Labem - Milovníci mladého vína se opět dočkali. Mnohé vinotéky a prodejny s vínem i na Mostecku právě dnes na svatého Martina začaly prodávat Svatomartinská vína.

Tradice Svatomartinského vína vychází ze starodávného zvyku vinařů přiťukávat si na svátek svatého Martina 11.listopadu poprvé novým, mladým a jiskrným vínem. Vínem, u kterého jsou nejen vinaři zvědaví, jaké že bude to první letošní víno?

Ochutnávky a prodej svatomartinských vín, tak jako každoročně, probíhají tradičně i na Lidickém náměstí v Ústí nad Labem, letos již po osmé. Akce je s doprovodnou hudební produkcí cimbálové muziky Slovácko mladší pod vedením Petra Marady. Celou akci pořádá ORTOPEDICKÉ CENTRUM s.r.o.


Oslavy svatomartinských vín v Ústí nad Labem byly zahájeny dnes 11. 11. 2013 od 11.00 hodin a potrvají až do 20.00 hodin. Konají se pod záštitou primátora města Ústí nad Labem Ing. Víta Mandíka a starosty městského obvodu Ústí nad Labem – město Mgr. Jana Tvrdíka a také s podporou Magistrátu města Ústí nad Labem, městského obvodu a Vinařského fondu. Celá akce je součástí celorepublikové kampaně zaměřené na propagaci mladých českých a moravských svatomartinských vín.


Oblíbená svatomartinská vína jsou mladá vína z letošní sklizně. Mají příjemnou ovocitou chuť a vůni, svěží kyselinku a nízký obsah alkoholu. Jsou velmi oblíbená i pro svou příznivou nízkou cenu. Jsou velmi vhodná pro gastronomii. Tato vína jsou vyráběna z těchto odrůd: Müller Thurgau, Muškát moravský, Veltlínské červené rané, Modrý Portugal, Svatovavřinecké a Zweigeltrebe. Přijďte i Vy ochutnat a nakoupit svatomartinská vína na lidické náměstí v Ústí nad Labem.

 

 

 

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 23. říjen 2016

  Lahošť - Měsíce komplikací v automobilové dopravě i při cestování autobusy mezi Duchcovem a Teplicemi skončily. Lahošť je znovu průjezdná!

 • 23. říjen 2016

  Litvínov - Podezřele kličkující pomalu jedoucí vozidlo na janovském sídlišti neuniklo pozornosti obsluhy kamerového systému litvínovských strážníků. Na místo proto vyjela hlídka, která slovenskou osádku automobilu zastavila. Řidič strážníkům řekl, že na auto nasadil prázdnou rezervu a jel prý zrovna k čerpací stanici pneumatiku nafouknout.

 • 22. říjen 2016

  Meziboří - V příkopu skončil řidič s osobním automobilem, který v sobotu večer nezvládl řízení na silnici z Meziboří na Litvínov a v zatáčce vylétl ze silnice. Muž za volantem naštěstí vyvázl bez zranění. Přesto měl smůlu. Přivolané policejní hlídce totiž nadýchal alkohol. Potvrdila to krajská policejní mluvčí Šárka Poláčková.

Sport

 • 23. říjen 2016

  Zlín/Litvínov - Hokejisté Litvínova si v neděli v podvečer ze Zlína odvezli po neúspěšném utkání čtyři branky. Verva totiž na ledě soupeřů prohrála s týmem PSG Zlín 1:4.

 • 23. říjen 2016

  Most - Černí andělé z házenkářského klubu DHK Baník Most doma podlehli Metzingenu 25:29. V odvetě druhého kola Poháru EHF podlehly 25:29 (9:15).

 • 21. říjen 2016

  Litvínov - Hokejistům Litvínova v pátek v podvečer Olomoucké tvarůžky příliš nezachutnaly. Na domácí ledové ploše Verva ve vyrovnaném utkání s týmem HC Olomouc nakonec rozhodly až samostatné nájezdy. Sérii nájezdů tak nakonec lépe zvládl tým Litvínova. HC Verva Litvínov vs. HC Olomouc 3:2.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.