24. února 2017 Svátek má Matěj

Malé Březno - Dobrovolní hasiči z Malého Března na Mostecku mají nové zásahové vozidlo. Automobil zakoupila obec pro svoji jednotku z vlastních zdrojů a to za částku 4000 000 korun.

Radnice z Malého Března tímto dala jasný signál podpory svých hasičů. Během slavnostního předání byl starostou předán veliteli jednotky pamětní list a přítomný farář vozidlu a členům zásahové jednotky požehnal.

Nové vozidlo postavil německý nástavbář Ziegler na podvozek Man. Podvozek je střední hmotnostní kategorie určen zejména k provozu na pozemních komunikacích jeho světlá výška není vhodná pro průjezd terénem. Výhodou a důvodem pořízení právě tohoto podvozku je jeho poměrně malé rozměry a zejména rychlost a obratnost.

 Kabina je provedena pro převoz osádky v počtu 1+5.Bezpečnost osádky zajišťují bezpečnostní pásy a systém pchycení dýchacích přístrojů v sedačkách. Na střeše kabiny jsou modré zábleskové majáky ve tvaru slzy , vzadu jsou integrovány do nástavby dva modré zábleskové majáky na každé straně jeden. Nástavba je vyrobena z hliníkových profilů s dvěmi roletami na každé straně . Pohodlný přístup kdo rolet zajišťují výklopné stupačky.

Osvětlení místa zásahu mohohou hasiči provést pomocí 6 metrů vysokého osvětlovacího stožáru osazeného 4 halogenovými reflektory a umístěného za kabinou. Uvnitř nástavby je také platová nádrž na vodu o obejmu 2000l a na pěnidlo o objemu 160l. Nástavba dále poskytuje místo pro uložení potřebného vybavení jako je například elektrocentrála , hadice plovoucí čerpadla a množství dalšího vybavení které hasiči potřevují pro svou činnost .Ocelový box pro ženijní náčiní a savice je uložen nahoře na nástavbě, přístup k němu je za pomoci sklopného žebříku .Užitečnou pomůckou při zásazích u dopravních nehod bude i naviják umístěn v přední části vozu. Během prohlídky fotek si zcela určitě povšimnete volného místa v nástavbě a může se zdát že nástavba má spoustu nevyužitého prostoru . Nutné je říci že vůz je focen ihned po předání a bude dovybaven další výbavou .

"Závěrem bych rád podotkl že předání bylo opravdu pěkně připraveno a vzbudilo ohlas přihlížejících. Vozidlo si přijeli prohlédnou i jednotky z okolí. Letošní rok by mělo proběhnout předání dalších dvou cisteren hasičům z Brandova a Hory svaté Kateřiny financované NET 4 GAS jako kompenzaci a zabezpečení požární ochrany u nově vybudované plynové předávací stanici v Brandově."

Podrobnější technické informace, více fotek a mnoho další techniky naleznete na ihasici.eu

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.