Zprávy z Mostu

FOTO OD VÁS: Dobrovolní hasiči z Malého Března mají nový zásahový automobil

Reklama

Malé Březno - Dobrovolní hasiči z Malého Března na Mostecku mají nové zásahové vozidlo. Automobil zakoupila obec pro svoji jednotku z vlastních zdrojů a to za částku 4000 000 korun.

Radnice z Malého Března tímto dala jasný signál podpory svých hasičů. Během slavnostního předání byl starostou předán veliteli jednotky pamětní list a přítomný farář vozidlu a členům zásahové jednotky požehnal.

Nové vozidlo postavil německý nástavbář Ziegler na podvozek Man. Podvozek je střední hmotnostní kategorie určen zejména k provozu na pozemních komunikacích jeho světlá výška není vhodná pro průjezd terénem. Výhodou a důvodem pořízení právě tohoto podvozku je jeho poměrně malé rozměry a zejména rychlost a obratnost.

 Kabina je provedena pro převoz osádky v počtu 1+5.Bezpečnost osádky zajišťují bezpečnostní pásy a systém pchycení dýchacích přístrojů v sedačkách. Na střeše kabiny jsou modré zábleskové majáky ve tvaru slzy , vzadu jsou integrovány do nástavby dva modré zábleskové majáky na každé straně jeden. Nástavba je vyrobena z hliníkových profilů s dvěmi roletami na každé straně . Pohodlný přístup kdo rolet zajišťují výklopné stupačky.

Osvětlení místa zásahu mohohou hasiči provést pomocí 6 metrů vysokého osvětlovacího stožáru osazeného 4 halogenovými reflektory a umístěného za kabinou. Uvnitř nástavby je také platová nádrž na vodu o obejmu 2000l a na pěnidlo o objemu 160l. Nástavba dále poskytuje místo pro uložení potřebného vybavení jako je například elektrocentrála , hadice plovoucí čerpadla a množství dalšího vybavení které hasiči potřevují pro svou činnost .Ocelový box pro ženijní náčiní a savice je uložen nahoře na nástavbě, přístup k němu je za pomoci sklopného žebříku .Užitečnou pomůckou při zásazích u dopravních nehod bude i naviják umístěn v přední části vozu. Během prohlídky fotek si zcela určitě povšimnete volného místa v nástavbě a může se zdát že nástavba má spoustu nevyužitého prostoru . Nutné je říci že vůz je focen ihned po předání a bude dovybaven další výbavou .

"Závěrem bych rád podotkl že předání bylo opravdu pěkně připraveno a vzbudilo ohlas přihlížejících. Vozidlo si přijeli prohlédnou i jednotky z okolí. Letošní rok by mělo proběhnout předání dalších dvou cisteren hasičům z Brandova a Hory svaté Kateřiny financované NET 4 GAS jako kompenzaci a zabezpečení požární ochrany u nově vybudované plynové předávací stanici v Brandově."

Podrobnější technické informace, více fotek a mnoho další techniky naleznete na ihasici.eu

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 24. říjen 2016

  Litvínov - Strážníci Městské policie v Litvínově Jan Strouhal a Václav Sinkule se v pondělí dopoledne zásadně podíleli na záchraně lidského životy, když dorazili spolu se státními policisty na místo nehody po asi třiceti vteřinách a k rychlé resuscitaci řidiče, kterého za jízdy postihl srdeční kolaps. Strážníci použili přístroj automatický extrení defibrilátor AED. Díky němi u řidiče obnovili základní životní funkce a zachránili mu tím život.

 • 24. říjen 2016

  Litvínov - Krátce před půlnocí zastihla hlídka litvínovských strážníků na ulici nezletilého chlapce. Ten strážníkům řekl, že se doma díval na horory, a teď se sám bojí. Matka byla ještě v práci, a tak se rozhodl, že půjde za ní. Strážníci chlapce naložili a převezli ho k prodejně, kde byla jeho matka zaměstnána.

 • 24. říjen 2016

  Litvínov - Jednašedesátiletého německého řidiče postihl za jízdy náhlý srdeční kolaps. S autem muž vylétl ze silnice, přejel do protisměru a vjel na tramvajové kolejiště poblíž litvínovského dopravního podniku. Bezvládné tělo řidiče vytáhli z havarovaného auta náhodní svědci. Hlídka litvínovských strážníků byla na místě nehody do třiceti vteřin a pomocí  automatického externího defibrilátoru muže úspěšně resuscitovala. 

Sport

 • 24. říjen 2016

  Most - Finálový den DRFG Mostecké ligy se odehrál o vínekdu na hřišti mostecké 11. Základní školy. V jeho rámci byly sehrány zápasy o třetí místo a zápas finálový a bylo tak rozhodnuto o letošních medailistech mosteckého malého fotbalu.

 • 23. říjen 2016

  Zlín/Litvínov - Hokejisté Litvínova si v neděli v podvečer ze Zlína odvezli po neúspěšném utkání čtyři branky. Verva totiž na ledě soupeřů prohrála s týmem PSG Zlín 1:4.

 • 23. říjen 2016

  Most - Černí andělé z házenkářského klubu DHK Baník Most doma podlehli Metzingenu 25:29. V odvetě druhého kola Poháru EHF podlehly 25:29 (9:15).

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.