Zprávy z Mostu

Knihovna hledá amatérské umělce. Každý může ukázat, co umí

Reklama

Most – Výstava mosteckých amatérských i profesionálních tvůrců Zde domov můj II. se uskuteční v prosinci v mostecké výstavní síni v městské knihovně Zlatá trojka. Ukázat, co umíte, tam můžete i vy.

„Vyzýváme všechny mostecké tvůrce, i amatérské, aby se výstavy zúčastnili. Vystavte své práce v galerii, kde se za deset let existence uskutečnilo přes dvě stě výstav," uvádí organizátoři z mostecké knihovny.

Vystavovat můžou všichni tvůrci bez ohledu na své dosavadní zkušenosti, věk, nebo vzdělání. Výstava bude zahájena ve druhém prosincovém týdnu. Každý autor bude mít pro sebe dva metry čtverečné prostoru a musí mít vazbu na Mostecko. díla je nutno dopravit do soboty 30. listopadu 2013 do recepce Městské knihovny Most v běžné pracovní době, tj. PO, ÚT, ČT, PÁ 10–18, SO 9–12, nebo po předchozí domluvě jinak.

Žánry:

 • kresby a malby libovolnou technikou
 • fotky klasické i digitální
 • grafiky, dřevořezy, linoryty
 • počítačová grafika
 • koláže
 • drobné projekty, plastiky
 • šperky z libovolných materiálů
 • krajky, origami

Pro další informace volejte nebo pište:

Naďa Kimlová, 476 768 839, mail: infonada@knihovnamost.cz
Tomáš Ondrášek, 476 768 801, mail: reditel@knihovnamost.cz
Vladimír Vacula, 476 768 816, mail: vacula@knihovnamost.cz

Pro zajímavost

prvního salónu v dubnu 2009 se zúčastnilo 63 vystavujících, z toho:

24 žen
39 mužů
36 autorů olejů
10 fotografů
18 vysokoškoláků
1 žák ZŠ
3 ředitelé mosteckých organizací
2 náměstkové primátora

Vystaveno bylo 142 obrazů, 14 soch a asi 2 lopaty šperků

 

 

 

 

 

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 26. říjen 2016

  Litvínov - Při hlídkové činnosti si strážníci v pozdních večerních hodinách všimli muže na neosvětleném kole. Muž při spatření hlídky z kola sestoupil. Při bližším kontaktu bylo zjevné, že muž pil alkohol. Cyklista ale odmítl test na alkohol a strážníkům řekl, že popře, že by na kole jel.

 • 26. říjen 2016

  Litvínov - Nejprve povedený zlodějský páreček ukradl telefon jedné ženě v restauraci v Janově. Ta si ale krádeže všimla a vyběhla za pachateli z restaurace ven. Zloději jí telefon vrátili, ale zároveň ženu fyzicky napadli. Do potyčky se vložil i další host restaurace. Před příjezdem strážníků ale oba zloději utekli, muž i žena mezi bloky R.

 • 26. říjen 2016

  Litvínov - Dopravní policisté zasahovali ve středu ráno u nehody, která se stala v Litvínově na křižovatce ulic Valdštejnská a Ruská. Řidič osobního vozidla se při vjezdu na křižovatku střetl s motocyklem značky Kymco, který jel po hlavní komunikaci ve směru od kruhového objezdu u Máje.

Sport

 • 26. říjen 2016

  Most - Letošní sezona závodů do vrchu podniku Triola Cup bude v neděli 30. Října ukončena na mosteckém Polygonu, na stejném místě, na kterém 16. dubna odstartovala. Přijďte se i vy v neděli rozloučit s krásnými Grid Girl, nadšenými jezdci, a nadupanými vozy. I tentokrát bude podívaná stát za to.

 • 26. říjen 2016

  Most - Černí andělé z házenkářského klubu DHK Baník Most si spravili chuť po vyřazení z poháru EHF a při domácím utkání mostecké házenkářky vyhrály nad Slovenskou Šaľou 30:20 (15:9) a připisují si další dva důležité body a přeskočily Šaľu v tabulce. 

 • 25. říjen 2016

  Travčice - V Travčicích u Terezína byl uspořádán 5. Regionální Master v elektronických šipkách. Turnaj byl vypsán v kategoriích TOP 16 muži, TOP 8 ženy, jednotlivci muži a ženy, dvojice muži a ženy, turnaj jednotlivců pro žáky a juniory a turnaj amatérů. Turnaje se zúčastnilo 105 mužů, 33 žen, 5 juniorů, 5 žáků a 5 amatérů.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.