Zprávy z Mostu

Mravenčí práce se kriminalistům vyplatila

Reklama

Mostecko - Doslova mravenčí práce čekala na mostecké kriminalisty, kteří od poloviny září  pracovali na případu krádeže v rodinném domu v obci na Mostecku. Tehdy neznámý pachatel vnikl do domu a odcizil finanční hotovost, šperky, zlaté mince a revolver. Poškozený odhadl škodu na 3 500 000 korun. Policie v pátek zahájila stíhání dvou osob, které se měli krádeže dopustit.

Policisté z Mostu na případu spolupracovali s kriminalisty Ústeckého kraje. Tým vyšetřovatelů už od začátku pracoval s verzí, že krádeže se mohli dopustit i příbuzní.

"Do domu v době nepřítomnosti poškozeného, který žil sám, pachatel vnikl na přelomu července a srpna bez použití násilí, přestože dům byl vybaven elektronickým zabezpečením. Zloděj odcizil věci z trezoru i z důmyslné skrýše. Přesto se stále nedařilo získat žádné přímé důkazy, které by tuto verzi potvrdily," popsala skutek mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková. 

Kriminalisté prováděli šetření v bazarech, pátrali i na internetu, kde zjišťovali, zda někdo nenabízí k prodeji zlaté mince či šperky. Prověřovali řadu osob, které se v minulosti dopouštěli obdobné majetkové kriminality.

"Nakonec svoji pozornost opět zaměřili na přímé příbuzné poškozeného muže. U nich kriminalisté provedli šetření na prověření majetkových poměrů, bankovních účtů a peněžních transakcí. Operativním šetřením bylo zjištěno, že podezřelý muž se v inkriminované době nacházel v obci a zrovna v době, kdy majitel byl mimo. Minulý týden provedli kriminalisté v Ústí nad Labem důslednou domovní prohlídku v místě bydliště příbuzných. Našli dvě mince a drahokam. Poškozený své věci poznal, i když podezřelí stále svou vinu popírali. Policie muže zadržela. Pod tíhou důkazů nakonec oba přiznali, že mají krádež na svědomí," uvedla Světláková. 

Zloději využili situace, kdy poškozený nebyl doma. "Do domu vnikl muž, v domě otevřel trezor, ze kterého odcizil zlaté šperky, finanční hotovost, mince a revolver. Policie nakonec objevila balíček s částí lupu se zlatem. Byl zakopán v zemi mezi dvěma garážemi v Ústí nad Labem. V zemi vedle byl zahrabán i revolver v plastovém kufříku. Některé mince byly znehodnoceny, pachatel je roztavil. Většinu peněz dvojice utratila. Poplatila své pohledávky a nově si zařídila svoji domácnost. Žena v domě nekradla, o krádeži však dobře věděla," řekla Světláková. 

Vyšetřovatel mostecké policie na základě výsledků šetření obvinil 24letou ženu z Ústí nad Labem ze zločinu krádeže ve spolupachatelství a 25letého muže navíc z přečinu nedovoleného ozbrojování a porušování domovní svobody. Za tento čin může soud uložit trest odnětí svobody na 2 až osm let. Policie část lupu zajistila.


Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 24. říjen 2016

  Litvínov - Strážníci Městské policie v Litvínově Jan Strouhal a Václav Sinkule se v pondělí dopoledne zásadně podíleli na záchraně lidského životy, když dorazili spolu se státními policisty na místo nehody po asi třiceti vteřinách a k rychlé resuscitaci řidiče, kterého za jízdy postihl srdeční kolaps. Strážníci použili přístroj automatický extrení defibrilátor AED. Díky němi u řidiče obnovili základní životní funkce a zachránili mu tím život.

 • 24. říjen 2016

  Litvínov - Krátce před půlnocí zastihla hlídka litvínovských strážníků na ulici nezletilého chlapce. Ten strážníkům řekl, že se doma díval na horory, a teď se sám bojí. Matka byla ještě v práci, a tak se rozhodl, že půjde za ní. Strážníci chlapce naložili a převezli ho k prodejně, kde byla jeho matka zaměstnána.

 • 24. říjen 2016

  Litvínov - Jednašedesátiletého německého řidiče postihl za jízdy náhlý srdeční kolaps. S autem muž vylétl ze silnice, přejel do protisměru a vjel na tramvajové kolejiště poblíž litvínovského dopravního podniku. Bezvládné tělo řidiče vytáhli z havarovaného auta náhodní svědci. Hlídka litvínovských strážníků byla na místě nehody do třiceti vteřin a pomocí  automatického externího defibrilátoru muže úspěšně resuscitovala. 

Sport

 • 25. říjen 2016

  Czyzowice/ Most - Čtveřice mosteckých stolních hokejistů startovala v Czyzowicích na kvalitně obsazeném mezinárodním mistrovství Polska. Michal Justra (BHC StarColor Most) přijel na Polish Open již jako téměř jistý vítěz mužské kategorie billiard-hockeyové WTHA Tour. Jeho hlavním cílem bylo i celkové vítězství v Tour a k tomu potřeboval v Polsku skončit do šestého místa. To se mu i přes zaváhání v posledním kole povedlo, když obsadil pátou příčku. Z Czyzowic se tak mostecký hráč vrací jako vítěz v kategoriích muži a Open, v obou kategoriích zároveň obhájil svůj loňský triumf.

 • 25. říjen 2016

  Most/Praha - Čtvrté závěrečné kolo pražské soutěže, kde tento podzim figurují i starší žačky Černých andělů se odehrálo v sobotu ve sportovní hale na Zeleném pruhu v Praze, pod pořadatelstvím HC Háje. "Naši soupeři na nás tento den čekaly v tomto pořadí: TJ Sokol Kobylisy II.A, DHC Slávia Praha, TJ Sokol Vršovice a HC Háje Praha A," říká trenér Jiří Maršík.

 • 24. říjen 2016

  Most - Finálový den DRFG Mostecké ligy se odehrál o vínekdu na hřišti mostecké 11. Základní školy. V jeho rámci byly sehrány zápasy o třetí místo a zápas finálový a bylo tak rozhodnuto o letošních medailistech mosteckého malého fotbalu.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.