25. února 2017 Svátek má Liliana

Mostecko - Doslova mravenčí práce čekala na mostecké kriminalisty, kteří od poloviny září  pracovali na případu krádeže v rodinném domu v obci na Mostecku. Tehdy neznámý pachatel vnikl do domu a odcizil finanční hotovost, šperky, zlaté mince a revolver. Poškozený odhadl škodu na 3 500 000 korun. Policie v pátek zahájila stíhání dvou osob, které se měli krádeže dopustit.

Policisté z Mostu na případu spolupracovali s kriminalisty Ústeckého kraje. Tým vyšetřovatelů už od začátku pracoval s verzí, že krádeže se mohli dopustit i příbuzní.

"Do domu v době nepřítomnosti poškozeného, který žil sám, pachatel vnikl na přelomu července a srpna bez použití násilí, přestože dům byl vybaven elektronickým zabezpečením. Zloděj odcizil věci z trezoru i z důmyslné skrýše. Přesto se stále nedařilo získat žádné přímé důkazy, které by tuto verzi potvrdily," popsala skutek mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková. 

Kriminalisté prováděli šetření v bazarech, pátrali i na internetu, kde zjišťovali, zda někdo nenabízí k prodeji zlaté mince či šperky. Prověřovali řadu osob, které se v minulosti dopouštěli obdobné majetkové kriminality.

"Nakonec svoji pozornost opět zaměřili na přímé příbuzné poškozeného muže. U nich kriminalisté provedli šetření na prověření majetkových poměrů, bankovních účtů a peněžních transakcí. Operativním šetřením bylo zjištěno, že podezřelý muž se v inkriminované době nacházel v obci a zrovna v době, kdy majitel byl mimo. Minulý týden provedli kriminalisté v Ústí nad Labem důslednou domovní prohlídku v místě bydliště příbuzných. Našli dvě mince a drahokam. Poškozený své věci poznal, i když podezřelí stále svou vinu popírali. Policie muže zadržela. Pod tíhou důkazů nakonec oba přiznali, že mají krádež na svědomí," uvedla Světláková. 

Zloději využili situace, kdy poškozený nebyl doma. "Do domu vnikl muž, v domě otevřel trezor, ze kterého odcizil zlaté šperky, finanční hotovost, mince a revolver. Policie nakonec objevila balíček s částí lupu se zlatem. Byl zakopán v zemi mezi dvěma garážemi v Ústí nad Labem. V zemi vedle byl zahrabán i revolver v plastovém kufříku. Některé mince byly znehodnoceny, pachatel je roztavil. Většinu peněz dvojice utratila. Poplatila své pohledávky a nově si zařídila svoji domácnost. Žena v domě nekradla, o krádeži však dobře věděla," řekla Světláková. 

Vyšetřovatel mostecké policie na základě výsledků šetření obvinil 24letou ženu z Ústí nad Labem ze zločinu krádeže ve spolupachatelství a 25letého muže navíc z přečinu nedovoleného ozbrojování a porušování domovní svobody. Za tento čin může soud uložit trest odnětí svobody na 2 až osm let. Policie část lupu zajistila.


Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.