Zprávy z Mostu

VIDEO: Střelba ve škole byla naštěstí jen cvičná

Reklama

Most - Střelba na střední škole v Mostě si dnes vyžádala několik zraněných! Zásahová policejní jednotka nakonec zneškodnila trojici střelců, která vtrhla se samopaly a pistolemi do školy a bezhlavě pálila na vše živé!

Naštěstí ale šlo jen o speciální taktické součinnostní cvičení složek Integrovaného záchranného systému nazvané AKTIVNÍ STŘELEC.  Jeho cílem bylo ověřit postupy policie při střelbě ve školním zařízení s větším počtem zraněných osob a součinnost složek Integrovaného záchranného systému a městské policie.

I přesto, že šlo pouze o cvičení, tak z taktických a bezpečnostních důvodů bohužel nesměli novináři dovnitř budovy, kde probíhalo samotné a tedy také nejzajímavější část cvičení při zneškodnění "pachatelů." 

"Policie ČR podobnými cvičeními reaguje na situaci ve světě, kdy útokům střelců padly za oběť nejen nevinné osoby, ale i děti. Policisté se snaží eliminovat možná rizika, a proto nacvičují i zvládnutí takto mimořádných událostí," řekla krajská policejní mluvčí Alena Bartošová s tím že prověřovací cvičení odstartovalo telefonické oznámení na linku tísňového volání 158 „o pravděpodobné střelbě ve škole".

"V objektu školy se měli nacházet tři střelci. Úkolem policistů bylo v co nejkratším čase v neznámé budově nalézt střelce, zastavit jejich jednání a zajistit bezpečí pro ohrožené osoby. Na akci se podílely desítky policistů Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje (zásahová jednotka, speciální pořádková jednotka, základní policejní útvary, dopravní policie, kriminální policie) a další složky Integrovaného záchranného systému – Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje a Zdravotnická záchranná služba Ústeckého kraje. Dále také strážníci Městské policie Most a Městské policie Litvínov," uvedla Bartošová.

Dokonalé maskování zranění, které podtrhovalo věrohodnost situace, zajistili pracovníci Školního policejního střediska Teplice. "Taktické cvičení na místě řídil vedoucí Školního policejního střediska krajského ředitelství mjr. Ing. Vít Pech. Velitelem zásahu byl zástupce vedoucího Územního odboru Policie ČR Most plk. Ing. Jindřich Bergmann. Součinnostní cvičení se uskutečnilo v souladu s plánem cvičení složek Integrovaného záchranného systému," konstatovala mluvčí policie. Na místě taktického cvičení byli zástupci vedení krajského ředitelství a vedení územního odboru Most. Jako hosté – pozorovatelé se cvičení zúčastnili zástupci Policejního prezídia ČR, kolegové z Policejního ředitelství Chemnitz, zástupce vedení HZS, zástupci městských policií Most a Litvínov.

"Poděkování patří vedení Střední školy technické Most Velebudice, které poskytlo prostory a také se angažovalo během příprav. Nemalý dík směřuje k pedagogům a studentům školy oboru "Bezpečnostně právní činnost", kteří se do součinnostního cvičení aktivně zapojili. Materiální zdravotnické vybavení na taktické cvičení poskytl Krajský úřad Ústeckého kraje," dodala Bartošová.

VIDEOREPORTÁŽ ZE CVIČENÍ IZS:

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

Sport

 • 25. říjen 2016

  Travčice - V Travčicích u Terezína byl uspořádán 5. Regionální Master v elektronických šipkách. Turnaj byl vypsán v kategoriích TOP 16 muži, TOP 8 ženy, jednotlivci muži a ženy, dvojice muži a ženy, turnaj jednotlivců pro žáky a juniory a turnaj amatérů. Turnaje se zúčastnilo 105 mužů, 33 žen, 5 juniorů, 5 žáků a 5 amatérů.

 • 25. říjen 2016

  Czyzowice/ Most - Čtveřice mosteckých stolních hokejistů startovala v Czyzowicích na kvalitně obsazeném mezinárodním mistrovství Polska. Michal Justra (BHC StarColor Most) přijel na Polish Open již jako téměř jistý vítěz mužské kategorie billiard-hockeyové WTHA Tour. Jeho hlavním cílem bylo i celkové vítězství v Tour a k tomu potřeboval v Polsku skončit do šestého místa. To se mu i přes zaváhání v posledním kole povedlo, když obsadil pátou příčku. Z Czyzowic se tak mostecký hráč vrací jako vítěz v kategoriích muži a Open, v obou kategoriích zároveň obhájil svůj loňský triumf.

 • 25. říjen 2016

  Most/Praha - Čtvrté závěrečné kolo pražské soutěže, kde tento podzim figurují i starší žačky Černých andělů se odehrálo v sobotu ve sportovní hale na Zeleném pruhu v Praze, pod pořadatelstvím HC Háje. "Naši soupeři na nás tento den čekaly v tomto pořadí: TJ Sokol Kobylisy II.A, DHC Slávia Praha, TJ Sokol Vršovice a HC Háje Praha A," říká trenér Jiří Maršík.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.