Úterý 28. březen 2023
Svátek má Soňa
Archivováno

Most - Na šedesát umělců zprostředkovalo divákům ve zcela zaplněném mosteckém divadle nezapomenutelný zážitek. V neděli 5. února se zde uskutečnil již druhý benefiční muzikálový galavečer Horečka nedělní noci.

Zpěv, tanec, láska, lidské osudy, příběh, který se odehraje během jedné nedělní noci. Loučení se starým kabaretem, který má být zbourán. Najednou zde ožívají hvězdy hudebního nebe, a na pódiu se objevují například Marylin Monroe, Freddie Mercury, Whitney Huston, Bonnie Tyler či Mahalia Jackson. V průběhu představení došlo i na stand up ovation. Václav Noid Bárta překvapil vstupem do hlediště, a to až do jedné z nejvyšších řad, kde se objal se svojí maminkou. Diváci slyšeli i Ondřeje Rumla, Leonu Gyöngyösi, Jakuba Koudelu a mnoho dalších, zapěli i mladiství zpěváci a zatančila třeba mostecká taneční skupina The Fact. Všichni byli úžasní a vydali ze sebe všechno.

Představení mělo i charitativní přesah. Výtěžek z něj putuje do Nadačního fondu Veroniky Kašákové a pomůže dětem vyrůstajícím bez rodin v dětských domovech. A částka to bude nemalá, celých 150 000 korun.

„Nedokážu slovy vyjádřit, jaký vděk ve mně nyní dřímá. S Lili Fisherovou jsme si volaly skoro denně a konzultovaly, jak není jednoduché penízky sehnat. Pak mi byla na jevišti předána tak obrovská suma? Byla jsem v šoku, mile překvapena a dojata! Jsem dojata dvakrát tolik, stalo se to v domácím prostředí, v okruhu lidí, kteří mě osobně znají. Nesmírně si toho vážím a každou noc za každého takové člověka dekuji Bohu! Taková částka je pro nás ohromným přínosem! Jedna z největších, kterou fond kdy dostal. Penízky poputují na naše projekty Nový start s Veronikou a Restart,“ uvedla po představení Veronika Kašáková.

„Věřím, že by každý zdravý pracující člověk, který má to štěstí a žije ve svobodě v této krásné zemi, měl společnosti něco ze sebe vrátit nazpět. Tak nejlépe, jak umí on sám. My umíme tohle. Spojit lidi, kteří milují ze srdce to, co dělají – zpěv, tanec, herectví, režii, choreografii, kostýmy, make-up, zvuk, světla, a nechat je kouzlit... pro vás, pro nás, pro ně a hlavně pro děti, kterým pomáhá Nadační fond Veroniky Kašákové," sdělila Lilian Sarah Fischerová, herečka, tanečnice a principálka divadelní společnosti Indigo Company, organizátora akce.

Akce se konala pod záštitou místopředsedkyně Senátu Parlamentu Miluše Horské.

Fotogalerie

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist