Sobota 25. září 2021
Svátek má Zlata
Archivováno

Most - Pravděpodobně do začátku devadesátých let stával v parku pod mosteckou nemocnicí legendární ruský tank T-34. Dnes po něm zbyl jen podstavec. Podaří se ještě dnes vypátrat cestu vozidla z tohoto místa? Kde skončilo?

Kdysi téměř holý parčík nad Lunou je dnes zarostlý stromy, podle historické fotografie se dá ale pořád snadno identifikovat, kde bojové vozidlo stálo. Kruhový prostor vysypaný kameny a betonové podstavce jsou na místě pořád. Kam ale zmizel obrněnec?

Z opravdu velmi sporých informací, které lze k "památníku" na internetu dohledat, vyplývá, že ze svého místa zmizel někdy na počátku devadesátých let, snad v roce 1992. Poté se měl objevit v chomutovském autobazaru jako lákadlo na zákazníky.

Půjde tank ještě dohledat? Zmizel poté do šrotu? Máte přesnější informace? Napište nám je do diskuze nebo e-mailem na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Jsme zvědaví na reakce pamětníků.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací