Zprávy z Mostu

VIDEO: Chanovské sídliště opět zažilo požár

Reklama

Most - Evakuaci přibližně deseti lidí včetně čtyř dětí si dnes v podvečer vyžádal rozsáhlý požár velkého množství odpadu v opuštěném bytě zčásti vybydleného panelového domu na chanovském sídlišti. 

Požár zaměstnal dvě hasičské jednotky a policisty z mostecké hlídkové služby, kteří byli na místě jako první a evakuovali ve spolupráci s hasiči obyvatele paneláku.

Hořet začaly odpadky v prázdném bytě ve třetím patře. Panelový dům na chanovském sídlišti je specifický. Několik pater paneláku je totiž doslova rozkradeno a zůstávají tam jen obvodové stěny. Právě uvnitř těchto bývalých bytů tamní obyvatelé postupně  nanosili tuny odpadků. 

Hasiči a policisté proto při dnešním požáru dostali do bezpečí obyvatele, kteří žijí nad místem, kde hořelo. Uvnitř penaléku zůstal pod dohledem hasičů pouze jeden muž na vozíku, kterého hasiči pro jeho špatný zdravotní stav nechali v bezpečí svého bytu ve vyšším patře.

Velitel zásahu mosteckých hasičů Petr Pospěch řekl, že při příjezdu hasičů na místo byl byt celý zachvácen požárem a z místa šlehaly velké plameny. Uvnitř hořel odpad. Při požáru naštěstí nedošlo ke zranění obyvatel ani zasahujících hasičů.

Ve stejném domě zasahují hasiči při požárech i několikrát do roka. Je to i tím, že v opuštěných bytech někteří tamní obyvatelé rozřezávají zbytky doplňků domu, které by se daly ještě odcizit a hlavně dále zpeněžit. 

Spodní patra domu jsou neobydlené a opuštěné a slouží tamním lidem především jako odkladiště odpadu. Rodiny, které tímto zposobem zdevastují byt se poté "přestěhují" do bytů ve vyšších pater. Na chanovském sídlišti některé nepřizpůsobivé rodiny tímto způsobem vybydleli mnoho bytů a domů. Dva doslova průsvitné panelové domy tak v minulosti nechalo město dokonce zbourat.

Dnes na místo přijeli profesionální hasiči z Mostu a jednotka dobrovolných hasičů z Obrnic. Prvotní informace byla, že na sídlišti hoří byt, proto hasiči povolali i automobilový žebřík. Ten však nemusel být využit. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 VIDEOREPORTÁŽ ZE ZÁSAHU HASIČŮ:

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 27. říjen 2016

  Litvínov - Ze zvlášť závažného zločinu loupeže obvinila mostecká policie 28letého muže z Litvínova. Ten měl poškozeného připravit násilím o mobil. Poškozený muž byl v jedné litvínovské restauraci, kde nabízel k prodeji svůj mobil. Když neuspěl, z místa odešel. V restauraci byl však i obviněný, který muže následoval a v parku k němu přistoupil a pod pohrůžkou zabití na něm požadoval vydání mobilu.

 • 27. říjen 2016

  Horní Jiřetín - Litvínovké strážníky přivolal do kulturního domu starosta Horního Jiřetína. Nacházel se tam totiž opilý muž, který obtěžoval ostatní hosty a odmítal odejít. Po příjezdu strážníku opilec zaútočil i na ně. Naznačoval údery pěstí, a tak mu strážníci nasadili pouta.

 • 26. říjen 2016

  Litvínov - Při hlídkové činnosti si strážníci v pozdních večerních hodinách všimli muže na neosvětleném kole. Muž při spatření hlídky z kola sestoupil. Při bližším kontaktu bylo zjevné, že muž pil alkohol. Cyklista ale odmítl test na alkohol a strážníkům řekl, že popře, že by na kole jel.

Sport

 • 27. říjen 2016

  Most/Olomouc - Státní svátek 28. října je den, kdy se Most představí na hřišti jediného nováčka druhého ročníku DRFG Superligy malého fotbalu, tedy Olomouce. Co do dojezdové vzdálenosti se jedná o bezkonkurenčně nejvzdálenějšího soupeře a Most se z důvodu většího pohodlí rozhodl vyrazit za olomouckými vlakem.

 • 26. říjen 2016

  Most - Letošní sezona závodů do vrchu podniku Triola Cup bude v neděli 30. Října ukončena na mosteckém Polygonu, na stejném místě, na kterém 16. dubna odstartovala. Přijďte se i vy v neděli rozloučit s krásnými Grid Girl, nadšenými jezdci, a nadupanými vozy. I tentokrát bude podívaná stát za to.

 • 26. říjen 2016

  Most - Černí andělé z házenkářského klubu DHK Baník Most si spravili chuť po vyřazení z poháru EHF a při domácím utkání mostecké házenkářky vyhrály nad Slovenskou Šaľou 30:20 (15:9) a připisují si další dva důležité body a přeskočily Šaľu v tabulce. 

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.