Zprávy z Mostu

Krajského radního Martina Kliku policie obvinila za smrtelnou nehodu

Reklama

Most - Až tříleté vězení za usmrcení z nedbalosti hrozí krajskému radnímu z ČSSD Martinu Klikovi, který začátkem února se svým vozem přejel u Mostu opilého čtyřiačtyřicetiletého muže, který přebíhal čtyřproudovou silnici u čerpací stanice Benzina.

Martina Kliku totiž policie obvinila za smrtelnou dopravní nehodu a byl podán návrh na obžalobu. O tragické nehodě 5.února jako první informovala mostecká tisková agentura JV PRESS, která provozuje také zpravodajský portál e-mostecko.cz s tím, že se krajský radní Martin Klika vracel z Teplicka z jednání a před Mostem se jeho vozidlo střetlo s chodcem-řidičem.

Muž totiž krátce před střetem havaroval s fordem, když se ve směru z Mostu na Teplice střetl s nissanem. Z havarovaného auta poté vystoupil a podle očitých svědků zmateně pobíhal po silnici a poté se rozhodl přebehnout na druhou stranu k benzince.

Údajně měl shánět na čerpací stanici další alkohol. Přitom ho zachytila stříbrná octavie Martina Kliky. Pitva posléze prokázala, že muž měl v krvi přibližně 1,4 promile alkoholu. Silnici přecházel ve chvíli, kdy místem projížděl Klika ve stříbrné octavii. Chodec zemřel na následky zranění na místě. Klika po střetu skončil v nemocnici na ošetření hlavy a lékaři mu z oka střep z rozbitého čelního skla.

Na policejní obvinění reaguje Klika překvapeně. Nečekal prý, že by ho policisté obvinili. Naopak počítal s tím, že případ bude odložen. Opilý chodec totiž přebíhal na frekventované čtyřproudové silnici, kde chodec neměl co dělat. Navíc Klika podle posudků nejel rychle a neřídil ani pod vlivem alkoholu ani návykových látek. 

I po obvinění zůstává Martin Klika krajským radním a o obvinění již řekl svým nadřízeným. Hejtman Ústeckého kraje  Oldřich Bubeníček věří v nevinu Martina Kliky a věří, že se u soudu prokáže jeho nevina. Vliv na funkce krajského radního obvinění mít prý nemůže.

ODKAZ NA VIDEO Z TRAGICKÉ NEHODY:

https://www.youtube.com/watch?v=wFhhkds0l9s

videorpeortáž: agentura JV PRESS

 

 

 

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 27. říjen 2016

  Litvínov - Ze zvlášť závažného zločinu loupeže obvinila mostecká policie 28letého muže z Litvínova. Ten měl poškozeného připravit násilím o mobil. Poškozený muž byl v jedné litvínovské restauraci, kde nabízel k prodeji svůj mobil. Když neuspěl, z místa odešel. V restauraci byl však i obviněný, který muže následoval a v parku k němu přistoupil a pod pohrůžkou zabití na něm požadoval vydání mobilu.

 • 27. říjen 2016

  Horní Jiřetín - Litvínovké strážníky přivolal do kulturního domu starosta Horního Jiřetína. Nacházel se tam totiž opilý muž, který obtěžoval ostatní hosty a odmítal odejít. Po příjezdu strážníku opilec zaútočil i na ně. Naznačoval údery pěstí, a tak mu strážníci nasadili pouta.

 • 26. říjen 2016

  Litvínov - Při hlídkové činnosti si strážníci v pozdních večerních hodinách všimli muže na neosvětleném kole. Muž při spatření hlídky z kola sestoupil. Při bližším kontaktu bylo zjevné, že muž pil alkohol. Cyklista ale odmítl test na alkohol a strážníkům řekl, že popře, že by na kole jel.

Sport

 • 27. říjen 2016

  Most/Olomouc - Státní svátek 28. října je den, kdy se Most představí na hřišti jediného nováčka druhého ročníku DRFG Superligy malého fotbalu, tedy Olomouce. Co do dojezdové vzdálenosti se jedná o bezkonkurenčně nejvzdálenějšího soupeře a Most se z důvodu většího pohodlí rozhodl vyrazit za olomouckými vlakem.

 • 26. říjen 2016

  Most - Letošní sezona závodů do vrchu podniku Triola Cup bude v neděli 30. Října ukončena na mosteckém Polygonu, na stejném místě, na kterém 16. dubna odstartovala. Přijďte se i vy v neděli rozloučit s krásnými Grid Girl, nadšenými jezdci, a nadupanými vozy. I tentokrát bude podívaná stát za to.

 • 26. říjen 2016

  Most - Černí andělé z házenkářského klubu DHK Baník Most si spravili chuť po vyřazení z poháru EHF a při domácím utkání mostecké házenkářky vyhrály nad Slovenskou Šaľou 30:20 (15:9) a připisují si další dva důležité body a přeskočily Šaľu v tabulce. 

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.