21. února 2017 Svátek má Lenka

Most - Až tříleté vězení za usmrcení z nedbalosti hrozí krajskému radnímu z ČSSD Martinu Klikovi, který začátkem února se svým vozem přejel u Mostu opilého čtyřiačtyřicetiletého muže, který přebíhal čtyřproudovou silnici u čerpací stanice Benzina.

Martina Kliku totiž policie obvinila za smrtelnou dopravní nehodu a byl podán návrh na obžalobu. O tragické nehodě 5.února jako první informovala mostecká tisková agentura JV PRESS, která provozuje také zpravodajský portál e-mostecko.cz s tím, že se krajský radní Martin Klika vracel z Teplicka z jednání a před Mostem se jeho vozidlo střetlo s chodcem-řidičem.

Muž totiž krátce před střetem havaroval s fordem, když se ve směru z Mostu na Teplice střetl s nissanem. Z havarovaného auta poté vystoupil a podle očitých svědků zmateně pobíhal po silnici a poté se rozhodl přebehnout na druhou stranu k benzince.

Údajně měl shánět na čerpací stanici další alkohol. Přitom ho zachytila stříbrná octavie Martina Kliky. Pitva posléze prokázala, že muž měl v krvi přibližně 1,4 promile alkoholu. Silnici přecházel ve chvíli, kdy místem projížděl Klika ve stříbrné octavii. Chodec zemřel na následky zranění na místě. Klika po střetu skončil v nemocnici na ošetření hlavy a lékaři mu z oka střep z rozbitého čelního skla.

Na policejní obvinění reaguje Klika překvapeně. Nečekal prý, že by ho policisté obvinili. Naopak počítal s tím, že případ bude odložen. Opilý chodec totiž přebíhal na frekventované čtyřproudové silnici, kde chodec neměl co dělat. Navíc Klika podle posudků nejel rychle a neřídil ani pod vlivem alkoholu ani návykových látek. 

I po obvinění zůstává Martin Klika krajským radním a o obvinění již řekl svým nadřízeným. Hejtman Ústeckého kraje  Oldřich Bubeníček věří v nevinu Martina Kliky a věří, že se u soudu prokáže jeho nevina. Vliv na funkce krajského radního obvinění mít prý nemůže.

ODKAZ NA VIDEO Z TRAGICKÉ NEHODY:

http://www.youtube.com/watch?v=wFhhkds0l9s

videorpeortáž: agentura JV PRESS

 

 

 

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.