26. února 2017 Svátek má Dorota

Most - Důchodci na Mostecku jsou nyní nejohroženější skupinou a zároveň nejsnadnější kořistí pro kriminální živly! Policie totiž eviduje další případ okradení seniorky.

Neznámá pachatelka okradla seniorku poté, co se pod falešnou záminkou dostala do jejího bytu a ukradla jí důchod. "Poškozená neznámou potkala v domě u výtahu. Žena ji oslovila a zeptala se jí, zda je důchodkyně a že jí nese příspěvek k důchodu ve výši 2 500 korun. Dostala se tak do jejího bytu a poté začala cosi sepisovat. Pak uvedla, že důchodkyně má ve schránce informaci o vyplácení dávek, a že si může ověřit pravdivost jejích slov. Seniorka se šla podívat do schránky a podvodnici nechala u sebe v bytě samotnou. Ta toho náležitě využila. Důchodkyně si totiž byla zrovna pro svoji rentu a měla ji v pouzdře, odkud vyndala pro ženu svůj občanský průkaz. Pouzdro s penězi nechala v obýváku," popsala skutek mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková s tím, že když se seniorka vrátila domů, nestačila se divit.

"Neznámá v bytě již nebyla a s ní zmizel i skoro celý důchod. Neznámá podvodnice byla patřičně maskována. Na hlavě měla čepici naraženou do čela, přes bradu šálu a na očích brýle," dodala policistka.

Policie znovu apeluje na starší občany, aby do bytu nevodili žádné cizí osoby a nevěřili pohádkám o tom, že jim někdo přináší peníze.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.