Sobota 28. březen 2020
Svátek má Soňa
Archivováno

Most - V mostecké čtvrti Vtelno bylo v sobotu 11. února v odpoledních hodinách veselo. Někteří dospělí si oblékli kostýmy, děti měly pomalované obličeje nebo na nich měly masky, které si samy vytvořily. Všichni společně vyrazili do masopustního průvodu. Ten je ve Vtelně již tradicí. Pořádá ho místní občanské sdružení.

Lidé z Vtelna, ale i přespolní, se nejdříve sešli u hospody U Mikulů, zde si děti vytvořily masky a dospělí se zatím občerstvovali specialitami od místního řezníka. Zakoupit si mohli i superštěstí, které tu nabízela chráněná dílna Praxeis.

„Jezdím do Vtelna na masopustní průvod pravidelně již několik let a nejen na tuto akci, ale na všechny, které zde pořádají. Je tu vždycky skvělá atmosféra a fajn parta lidí,“ prozradil návštěvník Jaroslav.

Průvod vyrazil v 15 hodin z vtelenské návsi, měl několik zastávek, kde si masopustní medvěd podle tradice zatančil s paní domu a zajistil jí tak svým tancem plodnost. Ta pak společně s pánem domu odměnila nejen medvěda, ale i všechny ostatní chutným občerstvením a sladkostmi a nechyběly ani kalíšky s alkoholickými nápoji. Pro některé účastníky původu tak bylo čím dál těžší dojít až do cíle.

„Večer nás čeká v místní hospodě muzika a o půlnoci budeme zakopávat basu a tím podle tradice odstartuje období čtyřicetidenního předvelikonočního půstu,“ uvedl Jan Korba, předseda Občanského sdružení Vtelno žije. Jan ale se smíchem prozradil, že sám půst nedodržuje.

Fotogalerie

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací