Zprávy z Mostu

VIDEO: Záchranka otevřela na Klínech výjezdovou základnu

Reklama

Klíny - Záchranáři na Mostecku dnes slavnostně otevřeli na Klínech nové výjezdové stanoviště Zdravotnické záchranné služby (ZZS) Ústeckého kraje. Na Klínech v pronajatém objektu slouží už od začátku prosince.

Vedení záchranné služby kraje rozhodlo o zřízení výjezdové základny ZZS kůli zlepšení dojezdového času posádek záchranných služeb v horských oblastí Mostecka. Především v zimních měsících totiž mohl nastat problém s dojezdem k pacientům do vzdálenějších horských oblastí Mostecka. Ředitel ZZS Ústeckého kraje Ilja Deyl k tomu podotkl, že to byl takéo hlavnícíl, proč kraj zřídil podobnou výjezdovou základnu na Klínech. Další by měla pak být zprovozněna v Úštěku na Litoměřicku. 

Zákon totiž záchranným službám nařizuje, že pomoc musí být u pacienta maximálně do dvaceti minut, což osádky ZZS, které doposud vyjížděly z Litvínova nemohly splnit kvůli velké vzdálenosti. Právě proto kraj rozhodl, že nechá vybudovat na Klínech detašované pracoviště ZZS.

Problémem však zůstává fakt, že zatím jde jen o zkušební provoz a záchranáři na Klínech tak od prosince slouží jen dvanácti hodinové směny, bez nočních služeb. Ve večerních a nočních hodinách tak do vzdálenějších lokalit horských oblastí Mostecka budou jezdit osádky záchranných služeb z Litvínova nebo Mostu! Zákon přitom hovoří jasně o nutné dosažitelnosti lékařské péče záchranky, nikoliv o tom, že v horských lokalitách mají tamní obyvatelé tuto péči pouze na 12hodin, pak mají patrně smůlu! A pomoci se tak dočkají v daleko delším čase, než pokud by na stanovišti sloužili záchranáři po celých 24 hodin.

 

Někteří starostové horských obcí poukazují také na to, že zatímco u hasičů už příhraniční spoluprce s Němci dávno funguje, u záchranné služby zatím nikoliv a to i přesto, že jim kraj slíbil, že do konce roku bude i tento problém vyřešen. Náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví Stanislav Rybák k tomu uvedl, že na této situaci se podepsaly především mimořádné volby,  neboť sněmovna v minulém složení nestihla ratifikovat smlouvu mezi Českou republikou a Německem. "Ze strany kraje je ale vše připraveno i na příhraniční spolupráci a nyní vše záleží na vládách ČR a Německa," podotkl náměstek Rybák. 

VIDEOREPORTÁŽ ZE ZZS KLÍNY:

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 22. říjen 2016

  Meziboří - V příkopu skončil řidič s osobním automobilem, který v sobotu večer nezvládl řízení na silnici z Meziboří na Litvínov a v zatáčce vylétl ze silnice. Muž za volantem naštěstí vyvázl bez zranění. Přesto měl smůlu. Přivolané policejní hlídce totiž nadýchal alkohol. Potvrdila to krajská policejní mluvčí Šárka Poláčková.

 • 22. říjen 2016

  Litvínovsko - Hned dvakrát zaměstnal během pár hodin litvínovské strážníky a především pak záchranáře devětadvacetiletý muž z Litvínova. Po skoku z okna svého bytu ve druhém patře skončil v těžkém zranění na traumatologii ústecké nemocnice. Potvrdil to mluvčí krajské záchranky Prokop Voleník. 

 • 22. říjen 2016

  Horní Jiřetín - Vzlet vrtulníku letecké záchranné služby nesoucí název "Barča" si v sobotu vyžádala srdeční slabost, která postihla muže z Horního Jiřetína. Ten zkolaboval ve svém domě a na místo vedle sanitky byl nakonec povolán i vrtulník. Potvrdil to mluvčí krajské záchranné služby Prokop Voleník.

Sport

 • 21. říjen 2016

  Litvínov - Hokejistům Litvínova v pátek v podvečer Olomoucké tvarůžky příliš nezachutnaly. Na domácí ledové ploše Verva ve vyrovnaném utkání s týmem HC Olomouc nakonec rozhodly až samostatné nájezdy. Sérii nájezdů tak nakonec lépe zvládl tým Litvínova. HC Verva Litvínov vs. HC Olomouc 3:2.

 • 21. říjen 2016

  Most - Jedinečnou šanci vidět jeden z nejlepších ženských házenkářských klubů Evropy budou mít v sobotu 22. října mostečtí diváci.

 • 21. říjen 2016

  Most - Čtvrteční podvečer byl kulisou pro další vystoupení mosteckých hráčů malého fotbalu před kamerami České televize. Tentokrát k němu došlo v rámci předehrávky sedmého kola DRFG Superligy malého fotbalu, a to na hřišti silné Prahy.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.