Zprávy z Mostu

VIDEO: Lezecké skupiny hasičů slanily turisty z lanovky na Klínech

Reklama

Klíny - Patnáct lidí uvízlo dnes dopoledne na nové čtyřsedačkové lanovce Sport areálu Klíny na Mostecku. Pomoci jim dolů přijely přivolané hasičské jednotky hasičů - lezců z Chomutova, Teplic a hasiči z Litvínova.

Speciálně vyškolení hasiči z lezecké skupiny pomocí výstroje posléze turisty slanili z lanovky do bezpečí. Provozovatel zimního lyžařského areálu Tomáš Holub na místě zásahu ale vysvětlil, že šlo naštěstí jen o tajné prověřovací cvičení, které mělo za cíl otestovat dojezdové časy lezeckých skupin z požárních stanic Teplice a Chomutov.

Provozovatelé Sport areálu Klíny zprovoznili čtyřsedačkovou lanovku přesně před rokem. Od té doby si na Klínech cvičně vyzkoušela "zásah" a evakuaci osob z lanovky letecká záchranka i tamní horská služba. "Hasiči se do cvičení zapojili dnes poprvé," vysvětlil Tomáš Holub s tím, že vedení zimního střediska neponechává nic náhodě a podobnou akcí se chce předem připravit na případ, že by záchranáři museli na lanovce zasahovat doopravdy.

Šéf lezecké skupiny hasičů z Chomutova Bronislav Bandas k tomu podotkl, že dnes na Klínech proběhlo taktické cvičení za spolupráce HZS a provozovatele lanovky, které bylo primárně určeno k vyzkoušení dojezdových časů lezeckých skupin z požárních stanic Teplice a Chomutov.

"Na základě tohoto cvičení byly vytvořeny takzvané Zásahové podklady v nichž je stanoveno, které části lanovky evakuují hasiči, které provozovatel a které Horská služba. Dále bylo jednoznačně určeno řídící stanoviště evakuace, velitel zásahu, shromaždiště evakuovaných osob a další podrobnosti činnosti jednotlivých složek IZS. Dnešní prověřovací cvičení tak bylo zaměřené na ověření funkčnosti Zásahových podkladů, které mají do budoucna sloužit jako vzor pro ostatní lanové dráhy v Ústeckém kraji," vysvětlil Bronislav Bandas.

Lyžaři a turisté na Klínech se tak nemusejí obávat. V případě, že dojde k nepředvídatelné okolnosti při případné poruše lanovky, se dočkají profesionální pomoci včas.

VIDEOREPORTÁŽ Z KLÍNŮ:

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 26. říjen 2016

  Litvínov - Při hlídkové činnosti si strážníci v pozdních večerních hodinách všimli muže na neosvětleném kole. Muž při spatření hlídky z kola sestoupil. Při bližším kontaktu bylo zjevné, že muž pil alkohol. Cyklista ale odmítl test na alkohol a strážníkům řekl, že popře, že by na kole jel.

 • 26. říjen 2016

  Litvínov - Nejprve povedený zlodějský páreček ukradl telefon jedné ženě v restauraci v Janově. Ta si ale krádeže všimla a vyběhla za pachateli z restaurace ven. Zloději jí telefon vrátili, ale zároveň ženu fyzicky napadli. Do potyčky se vložil i další host restaurace. Před příjezdem strážníků ale oba zloději utekli, muž i žena mezi bloky R.

 • 26. říjen 2016

  Litvínov - Dopravní policisté zasahovali ve středu ráno u nehody, která se stala v Litvínově na křižovatce ulic Valdštejnská a Ruská. Řidič osobního vozidla se při vjezdu na křižovatku střetl s motocyklem značky Kymco, který jel po hlavní komunikaci ve směru od kruhového objezdu u Máje.

Sport

 • 26. říjen 2016

  Most - Letošní sezona závodů do vrchu podniku Triola Cup bude v neděli 30. Října ukončena na mosteckém Polygonu, na stejném místě, na kterém 16. dubna odstartovala. Přijďte se i vy v neděli rozloučit s krásnými Grid Girl, nadšenými jezdci, a nadupanými vozy. I tentokrát bude podívaná stát za to.

 • 26. říjen 2016

  Most - Černí andělé z házenkářského klubu DHK Baník Most si spravili chuť po vyřazení z poháru EHF a při domácím utkání mostecké házenkářky vyhrály nad Slovenskou Šaľou 30:20 (15:9) a připisují si další dva důležité body a přeskočily Šaľu v tabulce. 

 • 25. říjen 2016

  Travčice - V Travčicích u Terezína byl uspořádán 5. Regionální Master v elektronických šipkách. Turnaj byl vypsán v kategoriích TOP 16 muži, TOP 8 ženy, jednotlivci muži a ženy, dvojice muži a ženy, turnaj jednotlivců pro žáky a juniory a turnaj amatérů. Turnaje se zúčastnilo 105 mužů, 33 žen, 5 juniorů, 5 žáků a 5 amatérů.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.