Pátek 23. srpen 2019
Svátek má Sandra

Mostecko - Také na severozápad Čech dorazilo léto, poprvé v tomto roce – v průběhu čtvrtečního odpoledne se rtuť teploměru na Mostecku vyšplhala až na 26 °C s tím, že velmi teplo bylo také nahoře v Krušných horách, kde povětšinou naměřili 16 až 20 °C, sem tam ještě více.

Příkladem může být Nová Ves v Horách (cca 730 m n. m.), kam čtvrtek přinesl až 21 °C. Tak teplé počasí nepanovalo ani ve Španělsku anebo v Řecku, třeba v Athénách zaznamenali nanejvýše 20 °C. Silně nadprůměrné teploty nicméně končí, po pátečních přeháňkách a bouřkách dorazí chladnější vzduch a oblačnost.

V pátek 26. dubna bude ještě zpočátku pokračovat jižní vítr, díky kterému se čtvrtku podařilo dosáhnout až na 26 °C, pročež se stal letošním prvním letním dnem (denní maximum činí 25 °C a více). Avšak během dne přes nás přejde střed tlakové níže a posléze k nám začne od severozápadu až západu pronikat chladnější a vlhčí oceánský vzduch. Pomineme-li oblaka vysokého patra, tak se první polovina pátku ponese ve znamení slunné oblohy, poté se ale zatáhne a především v (pozdních) večerních hodinách nepřekvapí přeháňky a bouřky. Zkrátka sprchne, dost možná i s bonusem v podobě blesků a hromů. Nejvyšší odpolední teploty znovu okolo 22 až 26 °C, ráno v minimu kolem 9 až 13 °C.

Sobota 27. dubna už proběhne v duchu oceánského proudění, a to kvůli vlivu jižní strany pole nižšího tlaku vzduchu nad Britskými ostrovy, jižní Skandinávií a Pobaltím. Mraků prakticky po celý den dosyta, pouze k večeru jich nejspíše přechodně (trochu) ubude. Co se srážek týče, nějaká ta přeháňka, případně deštík (tj. fakticky přeháňka s dlouhou životností) se dozajista objeví. Nejvyšší odpolední teploty okolo 13 až 17 °C, ráno v minimu kolem 6 až 10 °C.

V neděli 28. dubna se nad Beneluxem a okolím vyplní (zanikne) tlaková níže, počasové podmínky proto budou v podstatě stejné jako v sobotu. Takže převážně oblačno s tím, že k večeru by se postupně mohlo vyčasit. Srážky pravděpodobně žádné, maximálně nějaká slabá přeháňka. Nejvyšší odpolední teploty okolo 11 až 15 °C, ráno v minimu kolem 3 až 7 °C. (soj)

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací