25. února 2017 Svátek má Liliana

Jílové u Děčína - Staronové cisterny značky Renault se dočkali dobrovolní hasiči z Jílového u Děčína. Automobil CAS 25 Renault Midlum 4×4 dnes převzal od zástupců firmy THT velitel jednotky jílovských dobrovolných hasičů Pavel Mošner.

Ještě předtím, ale staronové cisterně Renault, která má najeto přibližně jen 15 tisíc kilometrů a především jílovským hasičům požehnal děčínský duchovní Církve československé husitské Vladimír Volráb.

Staronové vozidlo Renault za více než tři miliony korun nahradí zastaralou třicetiletou cisternu Liaz, kterou doposud hasiči z Jílového využívali. 

Cisterna Renault sloužila od roku 2005 ve Zlínském kraji u podnikových hasičů v České Zbrojovce, kde po zrušení tamní hasičské jednotky vozidlo zratilo využití.

Radnice v Jílovém se pro pořízení "nové" cisterny rozhodla i kvůli tomu, že do zastaralé Liazky a především pak na její údržbu každoročně investovla nemalé finanční prostředky. Klíčky od nového zásahového vozu tak velitel dobrovolných hasičů Pavel Mošner obdržel od starosty Jílového Miroslava Kalvase.

VIDEOREPORTÁŽ Z PŘEDÁNÍ CISTERNY:

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.