23. února 2017 Svátek má Svatopluk

Most - /VIDEO/ Osádku záchranné služby v Mostě napadla dvojice opilců, a to jen kvůli tomu, že se jim zdálo, že na záchranáře čekali příliš dlouho. Nejhůře skončil po surovém útoku MUDr. Zbyněk Bican, kterého jeden z opilců mlátil do obličeje.

Na lékaře skloněného nad ležícím mužem opilci zaútočili zákeřně a než se stačil zorientovat, uštědřili mu děkolik tvrdých ran, kopanců a pěstí především do zátylku a obličejové části.

"Přijeli jsme k ohlášenému bezvědomí přibližně do čtyř minut. Jen co jsme vystoupili z vozu tak se do nás slovně pustila dvojice  hromotluků. Prý na nás čekali půl hodiny a že maj strach o svého příbuzného, který byl v bezvědomí. Já se začal věnovat ležícímu muži. Jeden z opilců se náhle rozeběhl ke mě a dostal jsem dvě pěsti do obličeje pak to šlo ráz na ráz," vzpomíná na noční útok lékař Bican s tím, že on i jeho kolegové měli obrovský strach o žvot.

"Bál jsem se, že vytáhnou zbraň. Byl to nepříjemný pocit," řekl napadený lékař Bican.

Řádění obou opilců nekončilo a napadáni byli i další dva muži ze záchranky. To už ale na místo přijížděli první přivolaní policisté, kteří útočníky zpacifikovali. "Ještě před policisty nám oba muži vyhrožovali zabitím, křičeli na nás sprostá slova a že si nás prý najdou," líčil nepříjemný okamžik útoku lékař mostecké záchranné služby.

Policisté posléze převezli jednoho z útočníků na služebnu.

Mostecká policejní mluvčí Alena Bartošová k útoku poznamenala, že policisté událost šetří jako přestupek proti občanskému soužití. "Ze spáchání přestupku je podezřelý jednatřicetiletý muž z Mostu," řekla Bartošová. 

 

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.