Úterý 26. květen 2020
Svátek má Filip

ČR – Před velmi vydatným deštěm až extrémními srážkami v částech naší republiky vydali varování meteorologové. Český hydrometeorologický ústav upozorňuje, že problémy mohou postihnout hlavně sever a mírněji i východ Česka. Pro území Ústeckého kraje v tuto chvíli neplatí žádná výstraha.

V oblasti Jizerských hor a Krkonoš nyní intenzivně prší. Na stanici Bílý potok, Smědava napršelo za uplynulých 6 hodin 53 mm. V nejbližších hodinách bude déšť v oblasti pokračovat, do večera může napršet dalších 30 až 50 mm. V zasažené oblasti bude docházet k rychlým vzestupům hladin, zejména u menších vodních toků.

Co může počasí v této části naší země přinést? Zvýšený odtok vody z krajiny, průtoky vody přes komunikace, zanesení komunikací unášeným materiálem. Snížená viditelnost a riziko aquaplaningu zase může ohrožovat řidiče. Při silném dešti je třeba snížit rychlost jízdy autem a jet velmi opatrně. Je zde také riziko podmáčení a následných sesuvů, snížení stability stromů v podmáčené půdě. Platí doporučení nevstupovat a nevjíždět do proudící vody a zatopených míst a omezit pohyb v podmáčených oblastech, kde hrozí pády stromů nebo podemletí komunikací.

S o něco menšími problémy je třeba počítat také v Královéhradeckém a Pardubickém kraji a také na Moravě v Olomouckém a Moravskoslezském kraji. Podél polských hranic v horských oblastech potom mohou být srážky intenzivnější.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací