Pátek 23. srpen 2019
Svátek má Sandra

Chomutovsko - Krajská hygienická stanice Ústeckého kraje informovala, že se na Chomutovsku v minulém týdnu vyskytl černý kašel. Hygienici evidují dva případy.

V 20. týdnu (13. 5. - 19. 5.) byly hlášeny 2 případy dávivého kašle na Chomutovsku. Onemocněli členové rodiny. Konkrétně se dávivým kašlem nakazila 62letá matka a její 42letá dcera. Zda byly v dětství řádně očkovány proti černému kašli se zjistit nepodařilo.

Před těmito dvěma případy se naposledy podle krajské hygienická stanice vyskytl černý kašel v Ústeckém kraji na konci dubna. Tři případy onemocnění tehdy zaznamenali hygienici u dospělých osob z Teplicka. Nemocní byli ve věku od 31 do 46 let.

Ve dvou případech onemocněli rodiče dvouměsíčního dítěte, u kterého bylo onemocnění dávivým kašlem diagnostikováno již dříve. Otec dítěte trpěl suchým, dráždivým kašlem se záchvaty končícími někdy až zvracením už od začátku března a byl pravděpodobným zdrojem onemocnění i pro svoji partnerku a dceru.

Nejvíce nebezpečný je dávivý kašel pro nejmenší děti, které ještě nejsou proti této nemoci očkované. Onemocnění lze léčit antibiotiky.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací