Pátek 29. květen 2020
Svátek má Maxmilián

Chomutovsko - Krajská hygienická stanice Ústeckého kraje informovala, že se na Chomutovsku v minulém týdnu vyskytl černý kašel. Hygienici evidují dva případy.

V 20. týdnu (13. 5. - 19. 5.) byly hlášeny 2 případy dávivého kašle na Chomutovsku. Onemocněli členové rodiny. Konkrétně se dávivým kašlem nakazila 62letá matka a její 42letá dcera. Zda byly v dětství řádně očkovány proti černému kašli se zjistit nepodařilo.

Před těmito dvěma případy se naposledy podle krajské hygienická stanice vyskytl černý kašel v Ústeckém kraji na konci dubna. Tři případy onemocnění tehdy zaznamenali hygienici u dospělých osob z Teplicka. Nemocní byli ve věku od 31 do 46 let.

Ve dvou případech onemocněli rodiče dvouměsíčního dítěte, u kterého bylo onemocnění dávivým kašlem diagnostikováno již dříve. Otec dítěte trpěl suchým, dráždivým kašlem se záchvaty končícími někdy až zvracením už od začátku března a byl pravděpodobným zdrojem onemocnění i pro svoji partnerku a dceru.

Nejvíce nebezpečný je dávivý kašel pro nejmenší děti, které ještě nejsou proti této nemoci očkované. Onemocnění lze léčit antibiotiky.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací