Pátek 10. červenec 2020
Svátek má Libuše a Amálie

Ústecký kraj - Český hydrometeorologický ústav vydal další výstrahu před velmi silnými bouřkami, které mají znovu udeřit zejména v Ústeckém a Karlovarském kraji. Výstraha je platná od úterní 15. hodiny do 3. hodiny následujícího dne.

Očekává se výskyt velmi silných bouřek doprovázených kroupami, přívalovými srážkami s úhrny kolem 50 mm a nárazy větru kolem 70 km/h. Může docházet k lámání větví stromů nebo i vyvracení stromů a možným škodám na majetku a elektrickém vedení. Nebezpečné budou podmínky pro chodce i pro řízení motorových vozidel.

Doporučuje se zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně položené předměty, zabezpečit skleníky apod. Je nutné dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem, úrazu padajícími a poletujícími předměty a kroupami. Při řízení vozidla v bouřce se doporučuje snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně.

Vývoj a postup bouřek lze sledovat na výstupech z meteorologických radarů zobrazených na internetu ČHMÚ www.chmi.cz nebo v aplikaci chytrého telefonu, tabletu, apod.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací