Pátek 10. červenec 2020
Svátek má Libuše a Amálie

Mostecko - Po pondělní 19. hodině se v Karlovarském kraji zformovala intenzivní bouřka doprovázená krupobitím. Následně se vydala směrem na severozápad, ve skutečnosti kopírovala železniční trať z Chebu do Děčína. Po 22. hodině tato bouřka dorazila na Mostecko a přinesla snad všechno, co mohla – prudký vítr, přívalový déšť a v neposlední řadě kroupy. Nejvíce srážek na Mostecku spadlo v Mostě, a to 40 mm, v rámci Ústeckého kraje se jednalo o druhou nejvyšší hodnotu. První měl na svědomí Žatec. Nová Ves v Horách na tom byla podobně jako Most, tam bouřka přinesla 39 mm srážek.

S bouřkami je nutné počítat také dnes, opět zejména v podvečerním a večerním čase. A i tentokrát platí, že mohou být doprovázeny nebezpečnými doprovodnými jevy v podobě silných nárazů větru, lijáku anebo krup. Nejvyšší odpolední teploty podobně jako včera zamíří do rozmezí 26 až 30 °C.

Ve středu 12. června bude pokračovat vliv přední strany pole nižšího tlaku vzduchu, které se již od konce minulého týdne udržuje nad západní a střední Evropou. Kvůli neutichajícímu přílivu teplého vzduchu od jihu se nejvyšší odpolední teploty budou pohybovat okolo 26 až 30 °C, ráno v minimu nabídne hodnoty kolem 19 až 15 °C. První polovina dne se obejde beze srážek, nikoli však bez slunečních paprsků, nicméně po obědě se počasí vrátí k původnímu scénáři, to znamená bouřky, bouřky, bouřky.

Ve čtvrtek 13. června se charakter počasí nijak zásadně nezmění, po většinu dne bude na obloze převládat velká oblačnost a nepřekvapí přeháňky anebo bouřky, k večeru a večer se, resp. mělo by se vyjasnit. Po několikadenní pauze to tedy znovu vypadá na ideální podmínky co se pozorování hvězd (a množících se družic a satelitů) týče. Nejvyšší odpolední teploty okolo 24 až 28 °C, ráno v minimu kolem 18 až 14 °C.

Předběžný výhled na víkend:

  • 14. červen: Slunečno, beze srážek, v maximu 27 až 31 °C
  • 15. červen: Převážně slunečno, až večer/v noci bouřky, v maximu 29 až 33 °C
  • 16. červen: Velká oblačnost, přeháňky/bouřky, v maximu 25 až 29 °C

Zkrátka počasové podmínky typické pro nepříliš stabilní prostředí (tj. převaha tlakových níží, absence tlakové výše). (soj)

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací