Pátek 18. říjen 2019
Svátek má Lukáš

Most - Všechna města bojují s nedostatkem strážníků a policistů. Městská policie v Mostě má nejvíce strážníků za 25 let svého působení, přesto stále shání nové kolegy do svých řad. V náborové kampani „Pracuj pro své město Most bezpečnější“ nabízí městská policie řadu benefitů a náborový příspěvek 20 tisíc korun.

Prvních deset tisíc náborového příspěvku uchazeči dostanou okamžitě po složení zkoušky odborné způsobilosti. Druhou polovinu vyplatíme po ročním trvání pracovního poměru,“ vysvětlil Jaroslav Hrvol, ředitel Městské policie Most.

Průměrný plat mosteckých strážníků se započítaným rizikovým příplatkem, příplatkem za směnnost, za práci v noci a o víkendu je 26 tisíc korun hrubého. „Záleží na délce započitatelné praxe. Mladí, začínající strážníci, mají samozřejmě platy nižší. Podle individuálních pracovních výkonů se liší i osobní ohodnocení. Šikovné strážníky umíme ocenit,” ujišťuje ředitel mostecké městské policie. S odpracovanými léty strážníci postupují po jednotlivých platových stupních a jejich mzdy se průběžně zvyšují. Mají také možnost kariérního postupu. "Záleží hlavně na schopnostech a přístupu strážníků. Řada kolegů začínala jako pochůzkáři a teď jsou specialisté v různých činnostech, za které jsou finančně ohodnoceni dalšími zajímavými bonusy," doplnil Jaroslav Hrvol.

Pro strážníky je připraveno široké portfolio zaměstnaneckých výhod jako 5 týdnů dovolené, 3 dny zdravotního volna (sick days), stravenky 90 Kč, příspěvek na penzijní připojištění, možnost využití posilovny, pravidelný trénink sebeobrany a zmiňovaný náborový příspěvek 20 tisíc korun.

Pracovní pozice u městské policie jsou různorodé. Základní a nejpočetnější složkou jsou strážníci - pochůzkáři a členové motohlídky. Operační pracovníci sledují město prostřednictvím kamerového systému, přijímají hlášení od občanů a podle toho koordinují práci strážníků a motohlídek v terénu. Funguje zde ale například také zásahová jednotka a lezecká skupina, jejichž členové se pravidelně připravují na speciální zásahy. Preventisté se zaměřují na prevenci kriminality a sociálně patologických jevů a přednášejí ve školách nebo dohlížejí na bezpečnost dětí na přechodech. Městská policie shání i psovody. V současné době strážníkům v Mostě vypomáhá 19 asistentů prevence kriminality a 12 členů školní dohledové služby, kteří pracují v terénu.

Zájemci se mohou hlásit průběžně. Kontakty a potřebné formuláře najdou na webových stránkách Městské policie Most www.mp-most.cz, v sekci Kariéra. Uchazeči o práci strážníka se mohou obrátit přímo na ředitele městské policie na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. „Na všechny zájemce si udělám čas, vše jim s kolegy vysvětlíme a ukážeme jim naši práci. Nabízíme i fyzické prověrky “nanečisto”, kde si budou moci budoucí strážníci a strážnice ověřit svoji fyzickou kondici,” popisuje přívětivý přístup mostecké městské policie k nováčkům její ředitel.

Uchazeči o práci strážníka musí mít minimálně středoškolské vzdělání zakončené maturitní zkouškou, podmínkou je věk od 18 let, bezúhonnost a spolehlivost.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací