Středa 8. prosinec 2021
Svátek má Květoslava

Ústecký kraj - Aktuální informace o kůrovcové kalamitě v Ústeckém kraji, stav lesů v období sucha i organizační změny ve vedení organizace přišel hejtmanovi Ústeckého kraje představit ředitel Krajského ředitelství Lesů ČR v Teplicích Pavel Rus.

Ačkoliv prozatím není situace v lesích Ústeckého kraje dle slov ředitele Lesů ČR tak vyhrocená jako v těch moravských či na Vysočině, je podle něj pravděpodobně jen otázkou času, kdy se kůrovcová kalamita v podobném rozsahu objeví i v našem kraji.

Jedním z důležitých opatření, jak šíření tohoto lýkožrouta zabránit, je těžba napadených stromů. Ředitel teplického krajského ředitelství Pavel Rus proto hejtmana Bubeníčka informoval o probíhající zvýšené těžbě dřeva, která s sebou nese i věší zátěž pro komunikace, po kterých je vytěžené dřevo odváženo do skladů či ke zpracování.

Kromě kůrovce se pak na stavu českých lesů významně podepisuje i stále trvající suché a teplé období. Stromy, které odumřely a z kapacitních důvodů není možné je vytěžit, zvyšují riziko vzniku takzvaných korunových požárů, které se v případě vypuknutí rychle šíří a obtížně hasí.

Pavel Rus dále seznámil hejtmana s plánovanou organizační změnou ve státním podniku. Od 1. ledna 2020 bude Lesní správa Děčín zařazena pod Krajské ředitelství Lesů ČR v Liberci. Teplické krajské ředitelství se navíc rozroste o Křivoklátsko, které doposud spadá pod Krajské ředitelství Brandýs nad Labem. Po převodu rumburské lesní správy pod liberecké krajské ředitelství Lesů ČR je to tak již druhá změna, která se dotkne Ústeckého kraje.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací