Pátek 18. říjen 2019
Svátek má Lukáš

Bílina - V neděli večer se policistům z teplického oddělení hlídkové služby podařilo na poslední chvíli zachránit 27letého sebevraha, který chtěl v Bílině skočit z mostu.

Policisté Zdeněk Čutík a Zdeněk Vacek projížděli po silnici I/13 a u vlakového nádraží si na přemostění hlavní komunikace, které slouží pro chodce, všimli muže, který seděl na zábradlí s nohama nad silnicí a hrozil tak jeho přímý pád z mostu mezi projíždějící auta.

Policisté se hned za mužem vydali, opatrně ho oslovili a začali s ním rozebírat jeho problémy. Muž zpočátku komunikoval a vysvětloval, že se ocitl v tak zoufalé životní situaci, že nevidí jiného východiska, než skončit. Policisté se ho empaticky snažili přesvědčit, že sebevražda není řešení, muž, který byl zjevně pod vlivem alkoholu, ale ve stupňujícím se zoufalství začal brečet a vykřikl, že se zabije.

"Rukama se odstrčil od zábradlí, v té chvíli ho policisté na poslední chvíli chytili za ruce a zabránili mu ve skoku, poté ho stáhli přes zábradlí zpátky na přemostění a snažili se ho uklidnit. Protože muž stále tvrdil, že se stejně zabije, přivolali zdravotnickou záchrannou službu, lékařka pak rozhodla o jeho převozu na psychiatrii. Díky rychlé reakci obou policistů, kteří na místě zasahovali, se podařilo zachránit lidský život a zároveň zabránit případným vážným následkům, které by nastaly, pokud by muž skočil dolů na silnici mezi projíždějící vozidla," uvedl policejní mluvčí Daniel Vítek.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací