Pátek 18. říjen 2019
Svátek má Lukáš

Most – Most by mohl být nazýván městem kruhových objezdů. I když si z nich někdo může dělat legraci, mají obrovskou výhodu: K nehodám na nich dochází jen minimálně a když už, tak převážně jen s drobnějšími škodami na vozidlech.

Poslední kruhové objezdy vznikají nad aquadromem a na komunikacích v okolí jezera Most. Hovoří se také o možné úpravě některých současných: Ten mezi Kahanem a Lidlem bývá v době dopravní špičky ucpaný. Tam jsou ale na vině spíše přechody pro chodce umístěné příliš blízko okružní křižovatce a velmi hustý provoz v odpoledních hodinách.

Celkově jsou v Mostě už přes dvě desítky kruháčů. A toho si všiml i neznámý vtipálek, který vyrobil červené samolepky s nápisem „Mostecká Kruhárenská“.

I přes veškeré legrácky kruhové objezdy dělají provoz plynulejším a patří mezi nejbezpečnější a nejjednodušší křižovatky. Fungují také jako přirozené retardéry, které zpomalují řidiče.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací