Neděle 16. únor 2020
Svátek má Ljuba

Most - Na Mostecku proběhla dopravní akce, při které se policisté zaměřili na kontrolu cyklistů. Policisty zajímala povinná výbava jízdních kol i to, zda cyklisté na silnicích nejsou pod vlivem návykových látek.

Hlídky dopravní policie byly na silnicích v obcích na Mostecku a Litvínovsku a v blízkosti vodních ploch Matylda a Benedikt. V Krušných horách policistka oddělení tisku a prevence spolu s dopravními policisty apelovali na cyklisty, aby nezapomněli chránit své zdraví cyklistickou přilbou. Jen v loňském roce zemřelo při dopravních nehodách 38 cyklistů a 30 z nich nemělo přilbu.

Důraz byl kladen i na používání vhodných reflexních materiálů tak, aby tito účastníci silničního provozu byli na silnicích době vidět. "Každý cyklista po kontrole získal cyklomapu Krušných a Jizerských hor, kde najde cenné a důležité rady. Všech deset zkontrolovaných cyklistů mělo vše v pořádku. Pozitivním zjištěním byla skutečnost, že všichni dospělí cyklisté měli přilbu," uvedla mluvčí policistů Ludmila Světláková.

Policisté během akce zastavili i 29 aut a zjistili 23 přestupků v dopravě. Dvanáct řidičů překročilo povolenou rychlost, jedna osoba nebyla připoutaná, jeden řidič řídil bez řidičského oprávnění a další osoba za volantem řídila, i když měla vydaný platný zákaz řízení všech motorových vozidel.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací