21. února 2017 Svátek má Lenka

Mostecko - Dva těžce zraněné lesní dělníky dnes v podvečer zachránili přivolaní hasiči. V těžko přístupném lesním terénu museli hasiči oba dřevorubce snést pomocí lezecké techniky a ve speciálních nosítkách. Naštěstí ale šlo jen o taktické cvičení jehož cílem bylo proveřit spolupráci profesionálních a dobrovolných hasičů v Litvínově.

V okolí lokality Šumná byl hasičům ohlášen pracovní úraz dřevorubců, na které spadl a vážně poranil padající kmen stromu. Oba muži se podle plánu taktického cvičení nacházeli ve strmém zalesněném kopci. Hasičům práci zkomplikovalo mrazivé počasí a především zledovatělý kluzký povrch. Po zmrzlém listí byla chůze pro zasahující hasiče a záchranná práce více než obtížná. 

Na místě "zasahovala" profesionální jednotka hasičů z Litvínova a dobrovolní hasiči města Litvínova. Hasiči uvázali lezecká lana kolem stromů a posléze pomalu "evakuovali" na speciálních nosítkách "zraněné" dřevorobce dolů.

Dobrovolní hasiči navíc v lese pomocí světlometů nasvítili místo "zásahu" a svítili si posléze i na cestu při samotné záchranné akci cestou dolů.

VIDEOREPORTÁŽ ZE CVIČENÍ:

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.