Úterý 26. říjen 2021
Svátek má Erik

Ústecký kraj - Deset nových Pelíšků Neobed nabízí lepší komfort nezralým novorozencům hospitalizovaným v perinatologických centrech Krajské zdravotní v ústecké Masarykově nemocnici a v mostecké nemocnici. Personálu je předaly zástupkyně spolku Nedoklubko.

„Pelíšky Neobed nám velmi pomáhají v péči o miminka umístěná v inkubátorech. Hnízdo, jak se také mezi laickou veřejností pelíšku říká, nám umožňuje nezralého novorozence napolohovat tak, abychom u něho co nejšetrněji navodili in utero polohu, která významně přispívá ke snížení negativního vnímání prostředí intenzivní péče a zvyšuje jeho celkový komfort,“ poděkoval MUDr. Patrik Hitka, Ph.D., přednosta ústecké Neonatologické kliniky Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Krajské zdravotní – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem.

„Kromě šetrného polohování nezralého novorozence je výhodou u Pelíšků Neobed výborná termoregulace, působí zároveň jako prevence proleženin a dá se v nich provádět řada vyšetření, takže klesá i samotná přímá manipulace s miminkem,“ doplnila MUDr. Marie Váchová, primářka Dětského a dorostového oddělení Krajské zdravotní – Nemocnice Most.

0809kzcrpelisky2

Pelíšek pro lepší polohování miminka v inkubátoru. Foto: KZ

Autorkou Pelíšků Nedobed je Eva Řežábková, neonatologická sestra s dlouholetou praxí, působící na Neonatologickém oddělení Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze - Podolí. „Pelíšky se skládají ze čtyř částí. Dělohy s průstřihy, třech rukou, dvou kostiček sloužících jako podložka pod krk a jednoho srdíčka pro lepší polohování novorozence na bříšku. Pelíšky jsou atestované a poprvé byly použity před devíti lety právě v našem ústavu pro péči o matku a dítě v Praze,“ uvedla Eva Řežábková.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací