Úterý 26. říjen 2021
Svátek má Erik

Most - K případu sobotního pádu z okna panelového domu v Mostě jsme vydali krátkou zprávu, která popisuje základní fakta. Více do podrobností zabíhat nebudeme a o případu dále informovat nebudeme, ani o jiných podobných v budoucnu.

Pravděpodobně totiž jde o sebevraždu. Světová zdravotnická organizace vydala doporučení, jak o takových událostech informovat. Patří mezi ně absence detailů. Proč? Psychologové zjistili, že čím více se blíže o sebevraždách píše, tím více případů se posléze objevuje. A novináři dále informují. Začarovaný kruh.

Ukázalo se to před několika lety na smrti herce Robina Williamse. Po jeho sebevraždě o deset procent stoupl počet sebevražd mezi Američany. Jednalo se o stovky lidí. Část viny se přisuzuje médiím a sociálním sítím.

Děkujeme proto za pochopení. Budeme rádi, když se s pouhou krátkou věcnou informací připojí pro příště k našemu médiu i další. A třeba i bez snímků, které brutálně zobrazují oživování a další práci záchranářů.

  • Redakce serveru e-mostecko.cz

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací