Neděle 9. srpen 2020
Svátek má Roman

Most - V sobotu 14. září se mostečtí členové a příznivci iniciativy Jsme fér, která vede diskuzi o zavedení rovného manželství, zúčastnili průvodu na zahájení Mostecké slavnosti. Reakce obyvatel města byly v naprosté většině pozitivní. Řada obyvatel Mostu vyjádřila podporu manželství pro gay a lesbické páry na petičním stánku svým podpisem a přáním, aby primátor Mostu Jan Paparega podpořil Férovou výzvu starostům, starostkám, primátorům a primátorkám, kteří podporují rovné manželství.

"Petici za několik hodin podepsalo 110 lidí. Podpisy budeme nadále shromažďovat i v následujících dnech po celém Mostě. Věříme, že naše úsilí o zavedení manželství pro všechny nakonec podpoří také pan primátor Jan Paparega. Zástupci měst a obcí sice nehlasují o zákonech, ale zase jsou blíže lidem. A proto ví, že základem dobré společnosti jsou dobré vztahy mezi lidmi, zejména mezi sousedy. Že ve městě, kde spolu lidé mluví a vychází si vstříc, se všem žije lépe. Vidí, že gay a lesbické páry a rodiny, které vytvářejí, jsou stejně dobrými sousedy jako kdokoliv jiný," vysvětluje Adéla Horáková, právnička Jsme fér.

K Férové výzvě se dosud připojilo přes 25 představitelů měst a obcí. Jako první ji podepsal pražský primátor Zdeněk Hřib, za ním pak následovali: Vít Rakušan (Kolín), Michal Šmarda (Nové Město na Moravě), Ivana Fajnorová (Brno-Jundrov), Milan Kroupa (Jablonec nad Nisou), Oto Teuber (Nový Kostel), Petr Hlubuček (Praha-Lysolaje) a další.

Férová výzva je další z aktivit iniciativy Jsme fér, za kterou se od jejího vzniku v roce 2017 postavily také desítky férových osobnosti, věřících, firem, míst a organizací.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací