Čtvrtek 16. červenec 2020
Svátek má Luboš

Ústecký kraj - Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček navštívil Ústecký kraj. Jednání se účastnil náměstek hejtmana Ústeckého kraje Martin Klika, předseda ČSSD Ústeckého kraje, radní Ústeckého kraje Miroslav Andrt a další politici. Tématem jednání byla nejen oblast zdravotnictví, ale i například energetika, bezpečnost v kraji, zemědělství a sociální služby.

Petříček navštívil vedení spolkové země Sasko, kde jednal o spolupráci k zajištění zdravotní péče ve Šluknovském výběžku. Dalším tématem jednání byla kvalita péče ve zdravotnictví. Ministr byl i u nácviku společného řešení hromadných nehod za účasti českých a saských záchranných sborů. Klika doplnil, že Ústecký kraj několikrát nabízel řešení, leč Rumburk jakákoli řešení odmítal.

O možnostech řešení zajištění péče v regionu jednalo vedení kraje i v nemocnici Varnsdorf. Řešili se zejména platy zdravotního personálu. ČSSD dlouhodobě tlačí na růst platů a v diskuzi zaznělo i více podnětů jako je možnost podpory rodinám, nebo samoživitelkám formou slevy na dani. V souvislosti se stárnutím populace v regionu se projednávala otázka starobních důchodů, jejichž zvyšování právě Sociální demokracie prosadila a i nadále bude prosazovat. Dalšími body jednání byla úroveň vzdělanosti v kraji, podpora vysokoškoláků v souvislosti se stipendiem. Samostatným bodem jednání pak byla Krajská zdravotní, a.s.

V oblasti energetiky jsou Severní Čechy dlouhodobě průmyslem poškozovaným regionem. Zástupce v uhelné komisi náměstek Klika se dlouhodobě snaží dostat do regionu více financí na rozvoj, investice, sociální oblast, školství a zdravotnictví. Klika uvedl, že kraj dlouhodobě významně finančně podporuje vybavenost svých zdravotních zařízení. Navrhuje, aby se peníze z emisních povolenek rozdělovaly dle toho, kde dochází k těžbě energeticky významných surovin, či dochází přímo k výrobě energie. „Vlády dlouhodobě zanedbávají podporu těchto regionů. Kdyby nebylo Ústeckého kraje, část republiky by nesvítil a netopil, neustále vyvíjíme tlak na naše zástupce ve vládě na získání podpory a financí,“ dodává Klika.

Lounsko a Litoměřicko jsou dva největší zástupci zemědělských regionů v oblasti a tohoto si je vědoma i vláda ČR. Ministr slíbil podporu ministra Tomana v řešení problémů v těchto zemědělských oblastech, zejména pak problémy s vodou a kůrovcem. V rámci tohoto bodu též náměstek Klika uvedl spuštění dalšího kola kotlíkových dotaci pro celý Ústecký kraj.

Dalším tématem jednání byla bezpečnost v kraji. Dlouhodobě tlačíme na ministra vnitra s žádostí o navýšení počtu policistů v regionu, říká Klika. Petříček pak nabízí jednání se Saskou stranou o společné spolupráci v této oblasti.

V neposlední řadě se projednávala oblast sociálních služeb, kde radní Miroslav Andrt informoval o jednání o navýšení peněz pro naše sociální služby v Ústeckém kraji. Na tomto tématu se s ministrem shodli a konstatovali, že nejen sociální služby ale i dlouhodobá snaha o přilákání vysokoškoláků má za podpory Ústeckého kraje pro náš region velký význam.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací