Úterý 25. únor 2020
Svátek má Liliana

Most - V Mostě vznikne nové parkourové hřiště. S požadavkem na jeho vybudování se obrátili na město zástupci tohoto sportu. Na základě jejich žádosti město vytipovalo jako vhodnou lokalitu pro vznik hřiště park Šibeník vedle workoutového hřiště. Výhodou umístění hřiště na Šibeníku, je především jeho dostupnost z nejvíce osídlených částí města a rovný terén využitelného pozemku.

Hřiště je materiálově navrženo a má simulovat běžné překážky především městského prostředí – zábradlí, zdi a zídky a umožnit tak nácvik jejich překonávání a především pohybu na nich. Cíl je jasný, dostat se z bodu A do bodu B bez použití tradičních cest. Z bezpečnostních důvodů bude hřiště vybaveno tlumicí odraznou a dopadovou plochou, která musí umožnit nejen odraz při překonávání překážek, ale současně zabránit i zranění při případném pádu.

Předpokládaná plocha hřiště je cca 330m2 (22x15m). Náklady na jeho vybudování včetně stavebních úprav jsou téměř 3,1 milionu Kč včetně DPH. V letošním roce bude zpracovaná realizační studie s tím, že samotná realizace hřiště bude probíhat v roce 2020.

Víte, že...

Parkour je novodobý sport, mezi mladými velmi populární. Dalo by se říct, že se jedná o něco jako městskou akrobacii. Salta přes zábradlí, překonávání překážek. Cíl je jasný, dostat se z bodu A do bodu B bez použití tradičních cest. A co je důležité, parkour je velmi prospěšný pro tělo. Protože při něm si lidé procvičují prakticky všechny svaly v těle.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací