Sobota 5. prosinec 2020
Svátek má Jitka

Most - Ve dnech, kdy lidé přicházejí uctít Památku zesnulých, posiluje Městská policie Most kontroly na městských hřbitovech. Motohlídky a pěší hlídky strážníků dohlížejí na místa posledního odpočinku již od soboty 26. října. Od 1. do 4. listopadu bude na městském hřbitově zajištěna nepřetržitá 24 hodinová ostraha pěšími hlídkami strážníků a asistentů prevence kriminality.

„Cílem opatření je zejména zajištění veřejného pořádku a klidného průběhu těchto dní, kdy na hřbitovy přijíždějí nejen občané Mostu, ale také návštěvníci z jiných měst. Strážníci budou dohlížet na parkování a zajištění bezpečného průjezdu vozidel městské hromadné dopravy a integrovaného záchranného systému,“ uvedl ředitel Městské policie Most Jaroslav Hrvol.

Městská policie upozorňuje návštěvníky, aby věnovali zvýšenou pozornost ochraně svého majetku.

„Občané by neměli nechávat v zaparkovaných automobilech viditelně cenné věci. Také při péči o pietní místa by neměli odkládat tašky a kabelky na místa, která nebudou mít nepřetržitě pod dohledem a od odložených věcí odcházet,“ doplnil Jaroslav Hrvol.

Dohled zvyšují i státní policisté

V souvislosti s uctěním Památky zesnulých posílí dohled také policisté v Ústeckém kraji.

Ve zvýšené míře budou policisté dohlížet nad bezpečností a plynulostí silničního provozu. Apelují na řidiče, aby dodržovali pravidla, dbali opatrnosti a ohleduplnosti vůči ostatním účastníkům silničního provozu. Jako každoročně se očekává zvýšený provoz na silnicích, kam vyjíždějí i tzv. sváteční řidiči. "Lze již také očekávat zhoršené klimatické podmínky. V této souvislosti by měli být opatrní i chodci a měli by dbát na svoji bezpečnost. Policisté jim doporučují zvýšit viditelnost při pohybu na silnicích použitím reflexních doplňků," uvádí mluvčí policistů Alena Bartošová.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací