Sobota 5. prosinec 2020
Svátek má Jitka

Most, Teplice - V uplynulém týdnu odhalila hlídka mobilního dohledu ústeckých celníků při kontrole vytipovaného vozidla značné množství nezdaněných cigaret.

Celníci zastavili bílou dodávku zn. Mercedes-Benz na komunikaci I/13 mezi Teplicemi a Bílinou. Osádku tvořili dva muži z Mostu, devětatřicetiletý Vietnamec jako řidič a pětadvacetiletý Čech jako spolujezdec.

"Při kontrole nákladového prostoru celníci nalezli uprostřed mezi zeleninou a potravinami i osm stejných krabic přelepených lepící páskou. Na dotaz hlídky, co se v krabicích nachází, sdělil řidič, že vánoční dekorace. Když celníci jednu krabici otevřeli, objevili v ní 50 kartonů cigaret zn. Regina, které postrádaly tabákové nálepky platné na území ČR," uvedl tiskový mluvčí Celního úřadu pro Ústecký kraj Jiří Nejedlý.

V konečném součtu se v nalezených osmi krabicích nacházelo 400 kartonů, tedy 80 tisíc nezdaněných cigaret, jejichž prodejem v tuzemsku by státu vznikla škoda na neodvedených daních ve výši nejméně 350 tisíc korun.

Muži čelí podezření ze spáchání trestného činu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby, za což jim hrozí trest odnětí svobody až na 3 léta.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací