Středa 8. prosinec 2021
Svátek má Květoslava

Mostecko - Skupina aktivistů ve čtvrtek se západem Slunce po třech dnech slezla ze skrývkového rypadla na Slatinické výsypce v lokalitě Vršany. To obsadila v úterý ráno na protest proti těžbě a spalování uhlí. Aktivistům vadí plánovaný prodej elektrárny Počerady  a výjimka z emisních limitů pro elektrárnu Chvaletice.

"Ministerstvo životního prostředí odsunulo rozhodnutí o výjimce pro elektrárnu Chvaletice do půlky listopadu, tak dlouho tu ale čekat nebudeme. Svou akcí jsme chtěli dodat odvahu lidem. Vlády a politici při řešení klimatické krize selhávají, teď je to na nás všech. Jedna akce klimatickou spravedlnost nepřinese, ale tisíce akcí ano. Organizujme se a protestujme, proti útlaku, za svobodný svět," říká jedna z aktivistek.

Na podporu protestujícím svolalo na první prosincový den na 12 hodinu hnutí Limity jsme my protest na sever Čech. Místo protestu ještě nespecifikovali.

Po celou dobu pobytu aktivistů na rypadle dění sledovali policisté. S lidmi na velkostroji vyjednávali. Bagr těžící skrývku nebyl v době obsazení aktivisty v provozu. Těžbu uhlí aktivita neohrozila.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací