Neděle 29. listopad 2020
Svátek má Zina

Hrobčice – Mezi Razicemi a Bílinou vzniká komunikace v rámci rekultivace území po důlní činnosti. Nová silnice povede z Razic přes Radovesickou výsypku a realizovaná je v režii společnosti Severočeské doly. „Jedná se o další etapu rekultivace, v jejímž výsledku dojde k obnovení kdysi zrušené komunikace,“ uvádí k výstavbě cesty starostka Hrobčic Jana Syslová.

Zprovoznění nové komunikace usnadní podle hrobčické starostky lidem z okolních obcí spojení s Bílinou a urychlí cestu dál, směrem na Teplice. Z Razic do Bíliny už sice jedna silnice vede. Ta ale končí na kruhovém objezdu u Penny a řidiči pak projíždějí Bílinou, což je v současné době poměrně komplikované. Dopravní situace ve městě, zejména ve špičce, je velmi špatná a město tak bývá často ucpané.

„Nová komunikace Bílinu objede a vyústí na Pražském Předměstí. Urychlí nám to cestu, a navíc se uleví samotné Bílině, která je už dnes dopravně hodně přetížená,“ dodává Jana Syslová. Původně se měla nová komunikace otevřít už v průběhu letošního roku. Nově se předpokládá, že by mohla být zprovozněná v létě příštího roku.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací