Sobota 15. srpen 2020
Svátek má Hana

Most - Policisté mosteckého územního odboru včera zavítali do klubu seniorů v Mostě. S přítomnými seniory hovořili o bezpečí nejen osobním, ale i o zabezpečení majetku. Vedoucí oddělení obecné kriminality a policistka oddělení tisku a prevence padesátce seniorů připomínali, jak se chránit před okradením doma, na ulici, v domě, v prostředcích hromadné dopravy, jak předcházet riziku přepadení a okradení, jak se vyhnout podvodům a jak zabezpečit svůj majetek.

Kriminalista seniorům představil projekt „ Zabezpečte se, chraňte majetek sobě i souseda“, který je zaměřen na prevenci proti vloupání do obydlí. Ten ukazuje a doporučuje opatření jak ochránit byty, domy, chaty, chalupy, garáže. Představuje možnosti a způsoby zabezpečení – a to jednak mechanické, ale i elektronickou ochranu a kombinaci obou možností. Nabízí návod, čeho se vyvarovat, jak postupovat, klade důraz na certifikaci výrobků a služeb, které mohou snížit riziko vloupání a také odradit případné pachatele od vniknutí do obydlí.

Rady a způsoby zabezpečení mohou občané v případě zájmu nalézt na https://www.stopvloupani.cz/materialy a informace lze získat i v mobilní aplikaci „Zabezpečte se“, která je volně ke stažení na Google Play či App Store (dle toho, jaký operační program na svém mobilu máte nainstalovaný) a na sociálních a webových portálech Policie ČR a spolupracujících subjektů. Tato aplikace nabízí účinné způsoby zabezpečení domů a bytů i firmy, které se této problematice věnují.

Téměř dvě hodiny se policisté seniorům aktivně věnovali, ukázali, jak aplikace vypadá a kde ji senioři mohou najít, odpovídali na řadu dotazů. Odměnou jim byl potlesk, který v závěru zajímavého povídání zazněl. (ls)

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací