Pondělí 13. červenec 2020
Svátek má Markéta

Most - Mostečtí kriminalisté odhalili na základě místní a osobní znalosti totožnost muže, který měl zapálit kontejnery a také se je měl pokusit krást.

Podle policistů měl 29letý muž z Mostu minulý měsíc dopoledne v ulici Ke koupališti v Mostě zapálit plastovou nádobu na plastový odpad a o kus dál i modrý kontejner na papíry. Poté odešel do obchodu nakoupit a k místu činu se vrátil a chvíli svůj počin pozoroval. Následně odešel, aniž by učinil jakékoliv opatření k zamezení rozšíření požáru. Na místo přišel druhý den v noci, kde u sportovního objektu překonal oplocení, a na pozemku soukromé firmy se pokusil odcizit napínací mechanismus ze zaparkovaného nákladního auta, což se mu nepodařilo.

V ulici Brigádnická měl muž zapálit kontejner na směsný odpad, počkal, až popelnice zahoří a poté se ještě utvrdil v tom, zda hoří a odešel domů. Od ohně zahořely další tři kontejnery, které stály v blízkosti hořící nádoby na odpady. Žhář má na svědomí i poškození dalších čtyř kontejnerů, když jeden v ulici Pionýrů zapálil v nočních hodinách a od něj pak zahořely další tři.

Celkem Mostečan napáchal svým jednáním škodu za 66 tisíc korun poté, co poškodil celkem 10 plastových kontejnerů. Vyšetřovatel podal podnět na vazební stíhání, muž byl nakonec propuštěn na svobodu, kde bude vyšetřován.

(LS)

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací