Úterý 11. srpen 2020
Svátek má Zuzana

Most - Krajská zdravotní podporuje na mosteckých vánočních trzích akci Charitativní svařák.

Rotaract club Most, jehož členy jsou i někteří zaměstnanci Krajské zdravotní, pořádá již potřetí na mosteckých vánočních trzích akci Charitativní svařák s tradičním heslem „Pijete pro dobrou věc“. V loňském roce bylo z výtěžku zakoupeno osmiletému handicapovanému Davídkovi polohovací zařízení za 65 tisíc Kč. Jelikož celkový výtěžek přesáhl potřebnou částku o 10 tisíc Kč, rozhodli se dobrovolníci, kteří prodávali svařák bez nároku na odměnu, zakoupit hračky na Dětské a dorostové oddělení Krajské zdravotní, Nemocnice Most.

Letos bude výtěžek věnován mladé handicapované sportovkyni Lence Kadetové z Mostu na nákup lukostřeleckého materiálu. Lenka trpí od dětství dětskou mozkovou obrnou, spastickou triparézou, což je postižení tří končetin. I přes tento handicap se aktivně věnuje sportu. Za sebou má již několik úspěchů na domácí i zahraniční půdě. V současné době se připravuje na Mistrovství Evropy v para lukostřelbě, které se uskuteční v dubnu 2020 a právě zde má velkou šanci kvalifikovat se na nadcházející Letní paralympijské hry v japonském Tokiu.

Prodej Charitativního svařáku probíhá na 1. náměstí v Mostě až do 22. prosince 2019.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací