Neděle 9. srpen 2020
Svátek má Roman

Most - Vyšetřovatel mostecké policie obvinil z přečinů krádeže, porušování domovní svobody a poškození cizí věci 32letého muže z Mostu a 28letou ženu z Chomutova a z přečinu krádeže a poškození cizí věci 37letého Mostečana, všechny ve spolupachatelství.

Muž věku 32 let se měl spolu s ženou dopustit sedmi případů krádeží. Druhý muž byl s dvojicí při vloupání do obchodu. V ulici Budovatelů vnikli do bytu násilím a odnesli z něj různé šperky, peníze, telefon a další věci a poškozenému zanechali škodu ve výši 132 tisíc korun. V říjnu se v jeden den pokusili vloupat do bytu v ulici K. Biebla, kam se nedostali a v ulici M. G. Dobnera z bytu, kam vnikli za použití násilí, odcizili reproduktory.

"V ulici Čs. armády měl muž rozbít okno u zaparkovaného osobního vozidla, které prohledal a způsobil majiteli vozu škodu ve výši 38 tisíc korun. Na místě s ním byla obviněná. V ulici Pod Koňským vrchem spolu vnikli do květinářství a ukradli peníze. Dvojice v jedné prodejně nábytku v Mostě vstoupila za provozu do kanceláře a zmocnila se obálky s tržbou ve výši přes 110 tisíc korun. Prodavačka je tam vyrušila a obálku jim vzala. Po jejich odchodu však zjistila, že v ní chybí 29 tisíc korun," uvedla policejní mluvčí Ludmila Světláková.

Všichni tři se měli společně vloupat do jedné mostecké prodejny, kde si měli přivlastnit 50 kusů parfémů, padesátku pánských riflí, patnáct svetrů a vzali i třicet kusů plastových panenek, vše v hodnotě 129 tisíc korun. Celkem napáchali škodu za 383 000 korun. "Oba muži byli již v minulosti odsouzeni. Mladší je nyní ve výkonu vazby pro jinou trestnou činnost. Ženě a mladšímu muži hrozí za tato jednání až pětiletý trest odnětí svobody, staršímu muži pak trest odnětí svobody až na tři roky. Část věcí byla policií zajištěna," doplnila Ludmila Světláková.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací