Neděle 9. srpen 2020
Svátek má Roman

Mostecko - V ulicích mosteckého okresu se tento měsíc začalo pohybovat více policistů. Důvodem je předvánoční nákupní shon, který každoročně využívají i kapsáři. Toto období je velký lákadlem zejména pro pachatele majetkové trestné činnosti, proto vedení mostecké policie posílilo výkon služby ve městech.

Proti kapsářům vyrazili do mosteckých ulic i mostečtí policisté. Vybrali si centrum města a okolí mosteckých supermarketů, kde se pohybuje větší množství lidí, a kapsáři tyto místa vyhledávají. "Policisté denně mezi nakupujícími na mosteckých trzích působí preventivně a oslovují zejména ty osoby, které věnují svoji pozornost spíše nabízenému zboží, než svým příručním zavazadlům," říká mluvčí policistů Ludmila Světláková.

Muži v uniformách jim poradí, jak se chovat, aby se nestaly obětí kapesních zlodějů. Ti navštěvují právě místa, kde se nachází hodně lidí – zastávky MHD, prostředky městské hromadné dopravy, nákupní centra i vánoční trhy, kde využívají tlačenic a nepozornosti lidí. Nemalý úlovek slibují i zaparkovaná vozidla u supermarketů." I tam musí být nakupující obezřetní zejména při ukládání nákupů do zavazadlového prostoru a neměli by si nechávat na sedadlech odložené tašky, kabelky, mobily. Kapsáři totiž pracují rychle, beze svědků a nepozorovaně," upozorňuje tisková mluvčí policie.

K poslednímu případu krádeže došlo tento týden právě v autobusu jedné městské linky v Mostě. Tam neznámý lapka okradl jednu cestující ženu, kterou připravil o peněženku s finanční hotovostí a různými doklady, aniž by to zaregistrovala.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací