Úterý 11. srpen 2020
Svátek má Zuzana

Most - Prostřednictvím aplikace Mobilní rozhlas spustí město Most v příštím roce takzvaný participativní rozpočet pod názvem Hejbni Mostem! O co jde? Město uvolní finance, lidé navrhnou několik projektů, které by rádi v Mostě měli a z těch nejlepších se bude vybírat v hlasování.

Město Most se připojí k fenoménu dnešního radničního světa a aplikuje tzv. participativní rozpočet. Ten je jednou z možností jak mezi městem a jeho občany vytvořit partnerský vztah, založený na otevřenosti transparentním přístupu k řešení nedostatků nebo chybějících projektů ve městě.

Na realizaci vyčlenilo město Most do rozpočtu na příští rok dva miliony korun včetně DPH. Tato částka bude sloužit k realizaci investičních nápadů a projektů, které dokáží veřejný prostor ve městě Most oživit, doplnit nebo ho využít k novým, užitečnějším potřebám.

Příkladem může být dětské hřiště doplněné o veřejnou toaletu, vodní prvek, výsadba stromů nebo stánek s občerstvením v místě, kde občané tráví volný čas, sportují, sdružují se. V neposlední řadě se participativní rozpočet stane databází námětů a potřeb pro budoucí zlepšení našeho města.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací