Čtvrtek 27. únor 2020
Svátek má Alexandr

Meziboří - Mezibořští policisté šetřili případ pokusu krádeže v obci Meziboří, ke kterému došlo během minulého víkendu.

Neznámý muž tam oslovil krátce před polednem na ulici seniorku, po které žádal rozměnění pětistovky. Žena mu po opakované žádosti chtěla vyhovět a z peněženky si vzala tři bankovky. Chtěla ovšem nejprve vidět, zda muž peníze opravdu má. "Ten jak viděl v ruce bankovky, tak se je pokusil ženě vytrhnout. To se mu však nepodařilo, důchodkyně je pevně držela a přitom došlo k přetržení jedné z nich. Svoji pozornost tedy zaměřil na její kabelku, které se chtěl zmocnit. Naštěstí se v blízkosti objevil pán, který na lapku zakřičel. Ten se zalekl a z místa utekl," popisuje zlodějské počínání mluvčí mosteckých policistů Ludmila Světláková.

Muž ho pronásledoval, zloděj měl ale náskok a zmizel. Policisté následně provedeným šetřením zjistili ještě týž den, kdo je podezřelý a začali po něm pátrat. "V pondělí si hlídka litvínovských policistů v obci Hamr všimla muže, který odpovídal popisu podezřelého, a zadržela ho. Sedmatřicetiletý Litvínovan si převzal záznam o sdělení podezření z pokusu krádeže na osobě, za který mu hrozí až tříletý trest odnětí svobody," dodala mluvčí policie.

Muž byl již v minulosti potrestán za loupež, trest vykonal v roce 2018. Ke zranění ženy nedošlo.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací