Čtvrtek 9. červenec 2020
Svátek má Drahoslava

Ústecký kraj - V úterý bylo v areálu dálničního oddělení v Řehlovicích provedeno kontrolní vážení u řidiče dodávky, který jel po dálnici D8 ve směru od Prahy do Ústí nad Labem. Vážením bylo zjištěno, že porušil maximální přípustnou hmotnost vozidla 3500 kg o 1500 kg.

Řidič navíc na místě silniční kontroly nedokázal doložit doklad od nákladu, proto byla na místo přivolána hlídka Celní správy a byla nařízena kontrola nákladu, kterou se zjistilo, že řidič v nákladovém prostoru dodávky, která není určena pro přepravu chlazených potravin, přepravoval s ostatním nepotravinovým nákladem i 487 kg drůbežího masa a mořských plodů určených k další distribuci. Na místo byla přivolána Krajská veterinární správa pro Ústecký kraj, která provedla znehodnocení přepravovaného masa s nařízením k jeho likvidaci.

1202dodavkakz1

1202dodavka3

Foto: Policie ČR

"Za přetížené vozidlo byla udělena pokuta ve výši 5000,- Kč a provozovatel vozidla je oznámen ke správnímu orgánu k dalšímu řízení. Řidiči a dodavateli rovněž hrozí pokuta podle veterinárního zákona (zákon č. 166/1999 Sb., o veterinární péči a o změně některých souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů)," dodává policejní mluvčí Šárka Poláčková.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací