Pondělí 6. červenec 2020
Svátek má Mistr Jan Hus

Most - Rychlé potrestání umožňuje tzv. zjednodušené zkrácené přípravné řízení, kdy policie podezřelého zadrží, sdělí mu podezření, zprávu o výsledku zkráceného přípravného řízení ihned předá státnímu zástupci a ten soudu předloží návrh na potrestání. Mostecká policie tímto způsobem pracuje čím dál tím častěji, pokud to okolnosti dovolí.

Postupovala tak i v případě zadržení 29letého muže z Litvínova. Ten se dopouští opakovaně krádeží. V úterý měl v jednom supermarketu v Mostě odcizit zboží. Podezřelý za ně nezaplatil a před ostrahou utekl. "Policisté hlídkové služby na místě získali popis podezřelého a pátrali po něm v okolí. Zanedlouho ho spatřili a zadrželi. Muž při útěku odhodil odcizené zboží a policistům tvrdil, že dvě krabice s čokoládami našel u popelnic," uvedla mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková.

Muž skončil na policejním oddělení v Mostě, kde mu byl předán záznam o sdělení podezření ze spáchání přečinu krádeže. Už v minulosti kradl a byl za to odsouzen. V cele čekal na rozhodnutí soudu o trestu. Litvínovan skončil ve vězení.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací