Pátek 22. leden 2021
Svátek má Slavomír

Ústecký kraj – Několik zásahů ve spojitosti s nárazovým větrem mají na svém kontě hasiči v Ústeckém kraji od pátečního rána.

Odstraňovali uvolněný plech na střeše domu na Husově náměstí v Chabařovicích. Stejně tak se kus plechu uvolnil na střeše domu v Čechově ulici v Chomutově.

Dopoledne také omezil dopravu spadlý strom na vozovku v Drážďanské ulici v Děčíně - Přípeři.

Meteorologové dál očekávají čerstvý západní, postupně severozápadní vítr s nárazy kolem 20 m/s (70 km/h). Může podle nich docházet k poškození stromů a lesních porostů, možné jsou i menší škody na budovách. Hrozí nebezpečí úrazu uvolněnými předměty a zlomenými větvemi, možné komplikace v dopravě.

Doporučuje se zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně uložené předměty, zabezpečit skleníky apod. Dbejte rovněž zvýšené opatrnosti při pohybu venku a při řízení vozidel. Na horách omezte túry a nevydávejte se zejména do hřebenových partií.

Upozornění platilo pro část Česka v pátek dopoledne, opětovně je potom v platnosti od nedělního poledne pro celou republiku.

Naposledy působil problémy na území celého státu orkán Sabine. Do České republiky se přihnal v pondělí 10. února nad ránem, kdy meteorologové naměřili na Sněžce nárazy větru o rychlosti neuvěřitelných 184 km/h.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací