Pondělí 6. červenec 2020
Svátek má Mistr Jan Hus

Teplice - Olympia Teplice zahájila již 4. ročník dobročinného projektu „KABELKY POMÁHAJÍ“. I v letošním roce můžete věnovat kabelku na dobrou věc. Sběr kabelek probíhá na mnoha místech po celém Ústeckém kraji, seznam sběrných míst najdete na www.olympiateplice.cz. V obchodním centru Olympia od vás kabelku převezme obsluha infostánku.

Kabelku (batoh, psaníčko, cestovní tašku) můžete odnést na vybrané sběrné místo až do 20. dubna 2020. Po tomto datum už kabelky přijímá pouze infostánek v Olympii, a to až do pátku 24. dubna 2020, kdy začne charitativní bazar, který bude pokračovat i v sobotu 25. dubna 2020.

Letošním partnerem toho krásného projektu je Nadační fond Krajské zdravotní a.s. Vznikla tak nová sběrná místa, kterými jsou všechny nemocnice, která tato společnost sdružuje – Teplice, Ústí nad Labem, Děčín, Chomutov a Most.

Výtěžek z prodeje kabelek bude věnován Nadaci pro transplantace kostní dřeně.

2402kabelkypomahaji2

Zdravý muž či žena ve věku 18 − 35 let může vstoupit do Českého národního registru dárců dřeně a jednou třeba zachránit život těžce nemocnému tím, že daruje nepatrné množství svých zdravých krvetvorných buněk pro transplantaci.

Transplantaci kostní dřeně absolvuje v České republice ročně několik set pacientů. Z toho 75 % dárců krvetvorných buněk je od nepříbuzného dobrovolného dárce. Bohužel pro každého čtvrtého pacienta se "jeho" dárce kostní dřeně nenajde. Proto je tak nutné počet dobrovolníků v registru neustále zvyšovat.

Obchodní centrum Olympia Teplice a Nadační fond Krajské zdravotní a.s. srdečně děkuje každému, kdo se do dobročinné akce v letošním roce zapojí.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací