Pondělí 26. červenec 2021
Svátek má Anna

Most - Žáci mostecké SOŠ InterDACT měli možnost vycestovat díky projektu ErasmusPro na dlouhodobou praxi do Anglie. Byli tři a tři měsíce se mohli zúčastnit mobility pod názvem „Speak. Work. Travel.“ Jak si tuto dobrou zkušenost v anglické metropoli užili?

První týden s nimi v Londýně pobýval i jejich učitel, který je společně s partnerskou organizací ADC College připravil na nadcházející 3 měsíce jejich praxe. Všichni účastníci bydleli v anglické rodině, jež se jim starala o jídlo a ubytování. Účastníci jí dnes neřeknou jinak než naše „anglická máma“, což samo o sobě hovoří o spokojenosti a kladném postoji.

Každý účastník studuje na škole Interdact jiný obor, a podle toho mu byla také vybrána praxe tzv. šitá na míru. Účastník oboru informační technologie pracoval ve společnosti Tech Division, kde spravoval software a hardware a staral se o nástroje a licencování Office 365. Tento žák byl zároveň zvolen partnerskou organizací ADC College zaměstnancem měsíce prosince, což je skvělou vizitkou pro něj samotného i pro naší školu. Účastnice oboru veřejnosprávní činnost pracovala v realitní kanceláři AbbeySpring, kde vykonávala každodenní agendu a absolvovala opravdu velmi těžké překlady důležitých smluv. Účastnice, studující obor sociální činnost, pracovala s mladými a hodně postiženými dětmi v MapledownSchool. Všichni kolegové i děti si jí během tří měsíců velmi oblíbili a kolektiv byl dle jejích slov opravdu skvělý.

2602interdact2

Cíle projektu ukáže až čas, ale už nyní je zjevný obrovský pokrok v angličtině běžné i odborné. Za co jsme ale nejvíce rádi, že si účastníci celý projekt opravdu užili, evidujeme jen samé pozitivní ohlasy a názory. „Pro mě, jako manažera projektu, je nejdůležitější, že to nebylo jen o práci, ale že všichni účastníci procestovali Londýn a jeho okolí opravdu křížem krážem, poznali a viděli všechny známé i méně známé památky, prošli si řadu muzeí a navštívili třeba i divadlo.“ shrnul ve stručnosti Karel Suska.

2602interdact3

Aktuálně

Podnikání

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací