Pondělí 6. duben 2020
Svátek má Vendula

Most - Společnost Krajská zdravotní (KZ) pokračuje v plánované revitalizaci Nemocnice Most. V pavilonu A vybudovala nové pracoviště magnetické rezonance, které představila v minulých dnech za účasti zástupců vedení společnosti, nemocnice a dalších hostů.

„Pro Krajskou zdravotní a její vedení je to slavnostní chvíle, pro obyvatele Mostecka jde o zásadní přínos. Při mém nástupu do čela představenstva před šesti lety jsem plánoval mnohé, aby se podařilo mosteckou nemocnici dostat zpět na místo, které zaujímala na začátku, v 80. letech. Hodně se nám povedlo realizovat. Největšími realizovanými investičními akcemi byla rekonstrukce pavilonů A, B a C včetně zateplení budov, a poté i pavilonu plicního oddělení. A těch menších byla celá řada. Rádi bychom pokračovali s dalšími projekty, které máme pro nemocnici v Mostě připraveny, jako je například rekonstrukce ortopedie. Dnes vám můžeme představit přístroj magnetické rezonance 1,5 T nové generace, první, který ve střední a východní Evropě společnost Philips instalovala,“ zdůraznil Ing. Jiří Novák, předseda představenstva KZ.

Dokončili jsme jednu z významných investičních akcí, která zároveň završuje dlouhodobý projekt, jehož smyslem je mít pro pacienty k dispozici magnetickou rezonanci v každé nemocnici Krajské zdravotní. Děje se tak i díky významné finanční podpoře Ústeckého kraje, který je jediným akcionářem společnosti. Dále chci ocenit spolupráci mezi radiodiagnostickými pracovišti Krajské zdravotní zastřešené osobou zde přítomného přednosty radiologické kliniky v ústecké Masarykově nemocnici MUDr. Filipa Cihláře, Ph.D. Poděkování patří i ústeckému emeritnímu primáři MUDr. Milouši Dernerovi, který donedávna působil v roli koordinátora v oboru radiologie,“ řekl Ing. Petr Fiala, generální ředitel KZ.

VIDEO

„Děkuji za podporu vedení společnosti a přeji všem kolegům, kteří na úseku nové magnetické rezonance budou pracovat, úspěšný start a bezproblémový provoz. Je nesporné, že toto důležité pracoviště významně obohatí portfolio zdravotní péče mostecké nemocnice. Doufáme, že představenstvo Krajské zdravotní nám bude i nadále nakloněno a dál bude úspěšně pokračovat revitalizace areálu nemocnice i jednotlivých oddělení,“ uvedl MUDr. Petr Najman, ředitel zdravotní péče Krajské zdravotní – Nemocnice Most.

„Společně s mými spolupracovníky z oddělení se těšíme na práci s magnetickou rezonancí. Velmi si ceníme, že se vedení Krajské zdravotní rozhodlo v případě této vysoce specializované zdravotnické techniky investovat do špičkového, nejmodernějšího přístroje. Věřím, že toto ocení i samotní pacienti,“ řekl MUDr. Ivan Čech, primář Radiodiagnostického oddělení Krajské zdravotní – Nemocnice Most, který přítomné novým pracovištěm magnetické rezonance provedl.

Magnetická rezonance Ingenia Ambition v mostecké nemocnici je prvním ve střední a východní Evropě instalovaným přístrojem nové generace společnosti Philips. Díky nové technologii plně utěsněný magnet snižuje množství kapalného hélia potřebného k jeho chlazení na pouhých sedm litrů. Toto množství z přístroje nikdy neunikne, což znamená, že je na dodávkách hélia zcela nezávislý. Plně utěsněný systém navíc nevyžaduje ventilační potrubí a je o 900 kg lehčí než jeho předchůdce, což výrazně snižuje nároky na umístění a náklady na stavební úpravy, které s sebou nese instalace konvenčních magnetů.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací